Koncert w ramach promocji projektu "Budowa budynku administracyjnego w Rogowie" za nami

Dodane przez Urząd Gminy Rogów

Dla osób kochających muzykę nie ma znaczenia pogoda czy pora roku, i chociaż latem przyjemniejsze są koncert na świeżym powietrzu, to jednak przytulna sala w bibliotece również potrafi oderwać mieszkańców Gminy Rogów od ogródków i przetworów.


26 lipca w bibliotece w Rogowie po raz kolejny odbył się koncert. Tym razem widzowie mieli możliwość posłuchać najbardziej znanych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Mono Project. Jest to zespół, który występował w lubianym programie telewizyjnym The Voice of Poland. Uczestnicy koncertu usłyszeli między innymi piosenki z filmów „Śniadanie u Tiffaniego", „Uwierz w ducha", czy „Dirty Dancing".


Jednak koncert nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. W ramach tego wieczoru przewidziany był również pokaz animowanego filmu krótkometrażowego „Roadkill", który w całości powstał w Rogowie. Twórca filmu, Leszek Mozga, obecnie mieszkający w Londynie przyjechał do Rogowa, gdzie przy udziale całej swojej rodziny stworzył film lalkowy tworzony metodą po klatkową. Choć była to animacja robiona w ramach pracy dyplomowej na studia, film dostał się na wiele międzynarodowych festiwali filmowych, m.in. Cannes, Bafta czy Galway (z czego na ostatnim z nich został nagrodzony nagrodę).

Wieczór rozpoczął się właśnie od pokazu filmu i krótkiej prezentacji dotyczącej sposobu jego powstawania, a po krótkiej przerwie kawowej rozpoczął się koncert. Widzowie byli zachwyceni występem utalentowanych muzyków, którzy bawili swoimi opowieściami, a wzruszali piosenkami. Występ doczekał się owacji na stojąco co poskutkowało wspaniałym występem na bis.


Można by pomyśleć, że w okresie urlopowym w małej miejscowości trudno jest zgromadzić chętnych do wysłuchania koncertu, ale nic bardziej mylnego: dobra muzyka zawsze może liczyć na widownię, bez względu na porę roku.


Koncert został zorganizowany w ramach promocji projektu pn.: „Budowa budynku administracyjnego w Rogowie", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.3 Ochrona powietrza, Poddziałanie IV.3.1 Ochrona powietrza – ZIT

Zobacz także

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pla…

Akcja ratunkowa przy ulicy Tulipanowej. …

Burmistrz Brzezin ogłasza konkurs na Dyr…

Biblioteka w Dmosinie zaprasza na wyjazd…

Poranny wypadek przy ulicy Reformackiej…

Oddaj krew - ocal życie! Niebawem rusza …

[WIDEO] Trwa odbudowa połączeń PKS. Od w…

Zginęły dwie osoby, trzydzieści trzy zos…

Dożynki w Gminie Jeżów już w najbliższą …

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze m…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Wypadek na autostradzie A2. Samochód wyp…

Święto Plonów w Jeżowie już niebawem. Bę…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

[ZDJĘCIA] Spowodował kolizję i uciekł z …

Dzisiaj policjanci przeprowadzą ogólnopo…