Brzezińska Liga Piłki Nożnej: JRK Meble Mistrzami! Puchar jedzie do Łodzi

Dodane przez EBR24.net

JRK Meble zwycięzcą Brzezińskiej Ligi w 2019 r.! W zaciętym finale rozgrywanym 22 września łodzianie pokonali Grabarzy (Koluszki) dopiero po serii rzutów karnych - w regulaminowym czasie gry padł remis 7:7, a w "jedenastkach" Meble zwyciężyli 3:2.

Już od kilkunastu dni wiadomo było, że trofeum dla zwycięzcy opuści Brzeziny. Do finału dostały się bowiem dwie przyjezdne drużyny. Grabarze, którzy jako jedyni reprezentowali w tym roku Koluszki, dostali się do finału w bardzo dramatycznych, niemalże heroicznych okolicznościach. W pierwszym meczu półfinałowym przegrali różnicą aż 9 (!) bramek, a mimo tego zdołali w rewanżu uzyskać korzystny rezultat, wygrywając aż 13:2. Ich rywale, JRK Meble, to pierwsza w historii Brzezińskiej Ligi w 100% łódzka drużyna. Ich droga do finału również nie była łatwa - przepustkę do finału wywalczyli po rzutach karnych, kiedy to w półfinale pokonali Grube Wióry.

Mecz finałowy rozpoczął się punktualnie o 18:30. Wyjątkowo, spotkanie było prowadzone przez dwóch, a nie jak to zwykle bywało, przez jednego arbitra. Spotkanie prowadzili panowie Janusz Witkowski i Dariusz Piasecki, którzy są już weteranami Brzezińskiej Ligi. Trybuny były niemalże zapełnione, a zasiadali na nich fani obu zespołów oraz bezstronni widzowie z Brzezin. Wśród obecnych tego dnia widzów pojawili się także m.in. burmistrz Brzezin Ilona Skipor, poseł na Sejm Roman Sasin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach Zbigniew Zieliński, dyrektor Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach Joanna Kędzia-Kamińska, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach Dariusz Guzek.

Spotkanie było zacięte od pierwszych chwil. Trudno się temu dziwić, gdyż stawką tego meczu było mistrzostwo Brzezin. Pierwsi prowadzenie objęli Grabarze - stało się to już w 2. minucie. Niespełna trzy minuty później JRK Meble doprowadzili do remisu, a następnie na prowadzenie znów wyszli piłkarze z Koluszek. Do siatki trafiali raz jedni, raz drudzy, a pierwsza część meczu zakończyła się remisem 4:4. Mimo zaciętej gry, obie drużyny prezentowały postawę fair play. W drugiej połowie na prowadzenie pierwsi wyszli JRK Meble, strzelając w krótkim odstępie czasu dwa gole. Wynik 6:4 utrzymywał się przez jakiś czas, ale taki stan zadziałał motywująco na Grabarzy. Z 6:4 wkrótce zrobiło się 6:7 i w tym momencie puchar zmierzał w stronę Koluszek. Na minutę przed końcem Meblom udało się zdobyć jeszcze jednego gola i ponownie doprowadzić do remisu. Wynik 7:7 oznaczał konkurs rzutów karnych. Tu lepsi okazali się JRK Meble - zwyciężyli 3:2 i przez co najmniej najbliższy rok to oni będą bronić mistrzostwa Brzezin. Po wspaniałym meczu piłkarze obu drużyn podziękowali sobie za mecz, a zwycięzcy wraz ze swoimi kibicami rozpoczęli celebrację zwycięstwa.

Dla JRK Meble był to niezwykle udany sezon. Przygodę z Brzezińską Ligą zaczęli z wysokiego C - od drugiego miejsca w rundzie ligowej i zwycięstwa w finale play-offów. Łodzianie zostali tym samym czwartą drużyną, która sięgnęła w tych rozgrywkach po tytuł mistrzowski. W latach 2013-15 trzy razy z rzędu triumfował zespół Łap Gołębia, złożony głównie z zawodników Startu Brzeziny. W 2016 r. tytułem mistrzowskim cieszyło się Zdrowie Rogów, a rok i dwa lata później triumfatorami rozgrywek zostawali Red Devils.

Organizator rozgrywek Mateusz Cieślak pragnie złożyć ogromne gratulacje drużynie JRK Meble, która przez cały sezon prezentowała nie tylko znakomitą formę, lecz także sportową postawę w duchu fair play. Ponadto kieruje podziękowania i gratulacje dla wszystkich pozostałych 16 drużyn, które wzięły udział w tegorocznej edycji rozgrywek. Wyrazy uznania trafiają także do całego grona osób, partnerów i sponsorów, którzy swoimi działaniami wspierali Brzezińską Ligę przez ostatnie miesiące i przyczyniali się do jej rozwoju.

Tekst: Mateusz Cieślak