Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Młodzi Widzewiacy wyprowadzili piłkarzy na mecz

Dodane przez EBR24.net

Sobota, 27 lipca 2019 r. był ważnym dniem dla Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej nie tylko ze względów sportowych. Na godz. 18:00 zaplanowano mecz pomiędzy walczącym o awans do finałów OKS, a będącymi o krok od wygrania rundy Grubymi Wiórami. Kiedy obie drużyny desperacko potrzebują trzech punktów, jest więcej niż pewne, że czeka nas znakomity mecz. Atrakcją numer jeden było jednak tego dnia coś zupełnie innego.


Na ten dzień zaplanowano produkcję filmu promocyjnego, za którą odpowiedzialny był duet Wojciech Stańczyk oraz Marcin Zalewski. Zgodnie z założeniami twórców, w materiale uwieczniono moment wyjścia piłkarzy na boisko, a tych z kolei wyprowadzili młodzi piłkarze Akademii Futbolu Widzewa w Brzezinach, którzy w takiej roli wystąpili po raz pierwszy i było to dla nich wielkie przeżycie. Wisienką na torcie była oprawa i głośny doping kibiców OKS, którzy znani są z widowiskowego wspierania swojej drużyny od wielu lat.

Na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać kilka dni, gdyż materiały wymagają drobnej obróbki. Warto dodać, że film będzie oparty na koncepcji tzw. "Mastershot", czyli będzie bazował na jednym, długim ujęciu. Zdaniem wielu jest to bardzo trudna sztuka, gdyż wszystkie poszczególne sekwencje muszą zgrać się ze sobą, a w przypadku błędu trzeba rozpocząć wszystko od nowa. Twórcy zapowiadają jednak, że ujęcia wyszły znakomicie i już niedługo zobaczymy gotowy materiał.


Organizator Brzezińskiej Ligi Mateusz Cieślak pragnie podziękować w tym miejscu za współpracę wszystkim osobom zaangażowanym w produkcję filmu: reżyserom Wojciechowi Stańczykowi oraz Marcinowi Zalewskiemu, Witoldowi Pietrzykowi za dodatkowe ujęcia z drona, trenerom Akademii Futbolu Widzewa w Brzezinach Arturowi Sadurze oraz Adamowi Koralewskiemu, wszystkim dzieciom i rodzicom obecnym tego dnia na orliku, a także fotografom Roksanie i Grzegorzowi Rybak, za uwiecznienie wydarzenia na fotografiach. Ponadto specjalne brawa należą się piłkarzom obu drużyn za wspaniałą walkę i dostarczenie sportowych emocji, kibicom drużyny OKS za stworzenie niesamowitej atmosfery i wieloletni doping, a także dla niezawodnego arbitra Janusza Witkowskiego.


Tekst: Mateusz Cieślak

Foto: Roksana Rybak

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro kolejna duża akcja…

[WIDEO] Koluszki kolejowym sercem Polski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Brzezin ponownie st…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Przedszkolaki z Rogowa…

Wypadek na krajowej "siedemdziesiąt…

Wystawa "Malowane Kawą" otwart…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

POZ z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

Druhowie z Brzezin będą mieli nowy samoc…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w B…

[ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzie A2. Bu…

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodni…

Z Koluszek pociągiem wprost na Okęcie. T…

[ZDJĘCIA] W Jeżowie uczczono 189. roczni…

Przejazd kolejowy w Rogowie: Nauka cierp…

Uwaga mieszkańcy gminy Rogów! Od jutra p…