Brzezińska Liga Piłki Nożnej: WKS jedną nogą w finale, Meble minimalnie lepsze od Wicemistrzów

Dodane przez EBR24.net

Siódmy sezon Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Wiemy już kto przybliżył się do finału, gdyż w pierwszy dzień września zostały rozegrane oba półfinały.


Najwięcej powodów do zadowolenia mają bez wątpienia piłkarze Wybrzeża Klatki Schodowej. Zespół, który dotarł do finału w 2017 r., rozegrał świetne spotkanie przeciwko drużynie z Koluszek - Grabarzom. Po fenomenalnym i jednostronnym pojedynku WKS wygrał 12:3, co jest jednym z najwyższych wyników w kilkuletniej historii brzezińskich play-offów. Aż osiem trafień zdobył Marcin Bykowski, który przegonił w klasyfikacji strzelców dotychczasowego lidera, Wojciecha Koperniaka z Grubych Wiórów. Wiele wskazuje na to, że walka o koronę króla strzelców rozstrzygnie się między tą dwójką młodych napastników.


Drugi półfinał był znacznie bardziej wyrównany, a o przepustkę do finału walczyli w nim aktualni wicemistrzowie, Grube Wióry oraz najlepszy z tegorocznych debiutantów - łódzki zespół JRK Meble. Obie drużyny przystąpiły do meczu w silnych składach i od samego początku widać było koncentrację w poczynaniach jednych i drugich. Akcje odbywały się po obu stronach boiska, jednak w pierwszej połowie skuteczniejsi byli zawodnicy Grubych Wiórów i to oni prowadzili do przerwy 2:0. Po wznowieniu gry Wióry podwyższyły rezultat na 3:0, jednak to nie dobiło rywali, którzy strzelili najpierw kontaktową, a potem drugą bramkę. Przy stanie 3:2 czerwoną kartką został ukarany zawodnik Grubych Wiórów, Adrian Budzyński. Od tej pory JRK Meble grali w przewadze jednego zawodnika, co na orlikowych boiskach jest odczuwalne jeszcze bardziej, niż w tradycyjnej piłce, gdyż tu zespół składa się z sześciu zawodników ( 5+ bramkarz). Łodzianie wykorzystali przewagę i w krótkim odstępie czasu zdobyli dwa gole. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Mebli, które pomimo zadowolenia z wygranej muszą nadal mieć się na baczności - jeden gol przewagi w meczach orlikowych to bardzo niewiele. Co ciekawe, w ligowym pojedynku tych dwóch zespołów mecz wyglądał niemal identycznie - Wióry prowadziły niemal całe spotkanie, by w końcówce zostać pokonane przez Meble… jednym golem (4:5).

Mecze rewanżowe zaplanowane są na najbliższą niedzielę, 8 września. Tym razem mecze odbędą się w odwrotnej kolejności: o 17:00 zobaczymy rewanżowe starcie Grubych Wiórów z JRK Meble, a o 18:30 WKS zmierzy się z Grabarzami. Na oba mecze zapraszamy na orlik przy SP2. Podobnie jak w poprzednim tygodniu, drugi mecz będzie transmitowany na żywo, na stronie Ligi na Facebooku.


Foto: Roksana Rybak

Zobacz także

Filmowe klasyki i nowości. Sprawdź lutow…

[ZDJĘCIA] Za nami V Pieszy Rajd Pamięci …

Budowa farm fotowoltaicznych na terenie …

Wypadek na wojewódzkiej "704"…

Co dalej z Brzezińską Ligą Piłki Nożnej?

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińsk…

Pożar przy ul. Sejmu Wielkiego w Brzezin…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[WIDEO] Wystartowały Pociągi Zimowe z Ro…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Zderzenie dwóch samochodów w Kołacinie. …

Wypadek w Kołacinie. Jedna osoba w szpit…

W niedzielę Autorski Wieczór Poetycko - …

Uwaga kierowcy! Będą wyburzać wiadukty n…

Gmina Jeżów: Wieczorem kolejne przerwy w…