Geograficzny sukces uczniów ze Szkoły w Gałkówku - Kolonii

Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły biorący udział w Powiatowym Konkursie z Geografii Regionalnej Świata organizowanym już po raz ósmy przez Liceum im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. Spośród ponad czterdziestu uczestników konkursu drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie naszej szkoły: Nikola Fic i Michał Smyka. Czwarte miejsce przypadło Karolowi Sokołowskiemu. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Polit i Wojciech Domagalski.


Nasi „geografowie" uczestniczyli także w WIELKIEJ LEKCJI GEOGRAFII AFRYKI organizowanej przez Liceum nr 1 w Koluszkach. Podczas tej imprezy w podróż po niezwykłych miejscach zabrali uczestników zaproszeni goście. Pani Beata Kusiak-Stanisławska opowiedziała o niezwykłych przygodach w najwyższych górach Afryki – masywie Kilimandżaro i Ruwenzori. Kolejni prelegenci zabrali uczniów do RPA (Johannesburg, Góry Smocze, Park Krugera i safari) i Maroka (Góry Atlas, urokliwe miasta Rabat, Tetuan oraz hiszpańska enklawa – Ceuty).

​Ciekawą prezentację zdjęć ze swojej wyprawy o charakterze ,,off road" po bezdrożach Sahary przedstawiła Agnieszka Paź–Kerner wielka pasjonatka przygód i gór. Po prezentacjach przyszła kolej na część konkursową. Najlepszym uczniem Wielkiej Lekcji Geografii okazał się Karol Sokołowski z naszej szkoły. W klasyfikacji szkół wygrała także nasza szkoła pozostawiając w tyle gimnazja i inne szkoły podstawowe z regionu.

Zobacz także

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Dożynki Powiatowo-Gminne w Dmosinie pod …

Starosta Brzeziński Renata Kobiera zapra…

Umowa na dofinansowanie remontu dróg w n…

Pociągiem ŁKA do Skierniewic na Święto K…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

[ZDJĘCIA] Strażacy z Dmosina zorganizowa…

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy fina…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

Wysyp grzybów to sezon częstych zaginięć…

Uczniowie z ZSP w Brzezinach na wycieczc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Dożynki Powiatowo - Gminne w Dmosinie ju…

Już jutro spotkanie dla stowarzyszeń i o…

Wyczuwalny zapach gazu przy ulicy Bohate…

Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie zo…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Uczczono 80. rocznicę B…

Nie podał danych i utrudniał przeprowadz…