[ZDJĘCIA] Zamek Królewski, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, sale obrad Sejmu i Senatu. Licealiści zwiedzają Warszawę

W dniu 1 X 2019 grupa uczniów LO im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.


Najpierw udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie pod kierunkiem przewodników zwiedziliśmy główne pomieszczenia: pokoje królewskie oraz sale obrad Sejmu i Senatu. Z uwagą wysłuchaliśmy historii Zamku, jego wojennych losów oraz historii odbudowy. Podziwialiśmy barokowy i klasycystyczny wystrój rezydencji polskich królów (od 1596 r. do 1795 r.) i prezydentów (w okresie II RP). Szczególne zainteresowanie wzbudziły sala balowa, komnaty audiencyjne oraz osobiste pomieszczenia władcy: sypialnia, gabinet, biblioteka i jadalnia. Zwiedziliśmy królewską kaplicę z cennymi darami od papieża Jana Pawła II.

Następnie podążyliśmy do gmachu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, aby uczestniczyć w forum "Młodzi dla Rozwoju". Dzięki funduszom europejskim w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zaczyna się historia wielkich projektów. Jednym z nich jest zachęcanie młodych osób do powrotu do rodzinnych miejscowości, na przykład miast powiatowych.


Podczas kolejnych paneli, dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje budżet, jakie są perspektywy reformy edukacji, jakie możliwości daje młodemu człowiekowi znajomość technologii informacyjnej, w jaki sposób pozyskiwać fundusze unijne. Forum podsumował Jakub Żebrowski, prezes fundacji Osnowa, który podziękował młodzieży za udział w spotkaniu.

Zobacz także

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Zgłoszenia…

[AUDIO] Filip Bajon, reżyser "Balu …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Groźny wypadek w Dmosinie. Dwa rozbite a…

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na…

[WIDEO, DRASTYCZNE ZDJĘCIA] Makabryczne …

[WIDEO] Startuje kolejna edycja Budżetu …

Dzisiaj kolejne zorganizowane działania …

[WIDEO] Poseł Zbigniew Rau w Brzezinach…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny poranek. Rozbite…

Gmina Rogów zaprasza do Środowiskowego D…

"Woskiem malowane" w Miejskiej…

Więcej książek Olgi Tokarczuk w Miejskie…

[WIDEO] Poznaliśmy szczegóły programu …

"Radujcie się w Pani". Zbliżaj…

8 milionów złotych w Budżecie Obywatelsk…

Wkrótce darmowe warsztaty "Nowa twa…