Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozegrane. Kto wypadł najlepiej, kto zawiódł?

Dodane przez EBR24.net

Po dwóch tygodniach przerwy do gry wróciła Brzezińska Liga Piłki Nożnej. W miniony weekend 17-18 sierpnia wystartowała wyczekiwana od miesięcy runda finałowa. Przypomnijmy, że awansowało do niej najlepsze 8 z 17 zespołów, które rozpoczęły walkę o mistrzostwo od poziomu ćwierćfinałów.


Finały zainaugurowali aktualni mistrzowie, Red Devils, którzy w losowaniu trafili na ósmy zespół czyli Wybrzeże Klatki Schodowej. W rundzie ligowej Czerwone Diabły wygrały dwoma bramkami (6-4) i jak się potem okazało, historia się powtórzyła - po zaciętym i szybkim spotkaniu Red Devils wygrali 5-3. Taki wynik nie daje jednak gwarancji awansu - historia niejednokrotnie pokazała, że w orlikowych rozgrywkach nawet cztero- lub pięciobramkowe zaliczki są do odrobienia.


Z punktu widzenia tabeli, drugi sobotni mecz, do którego przystąpiły Misie oraz Grabarze zapowiadał się na najbardziej zacięty - grali ze sobą sąsiedzi w tabeli tj. kolejno miejsce 4 oraz 5. W rundzie ligowej w pojedynku tych drużyn wysoko wygrali Grabarze (6-1). Tym razem udało im się zwyciężyć jeszcze wyżej bo aż 8-2. Oznacza to, że drużyna z Koluszek podejdzie do rewanżu z najwyższą zaliczką.

Niedziela rozpoczęła się od meczu Grubych Wiórów z OKS. Ligowe starcie tych drużyn rozgrzało kibiców do czerwoności (wygrana OKS 10-9), dlatego było wiadomo, że i tym razem czeka nas fascynujące widowisko. Co ciekawe, Grube Wióry dysponowały w tym meczu 7 zawodnikami, a OKS… 14! Mimo wszystko ilość nie przełożyła się na jakość i to Wióry cieszyły się z wygranej 8-6. Taki rezultat zapowiada zacięty mecz rewanżowy, tym bardziej że OKS jest znany z odrabiania strat w kryzysowych sytuacjach.


Ostatni pojedynek to starcie dwóch debiutantów - łódzkiej drużyny JRK Meble, oraz Wikingów, w skład których wchodzą piłkarze pochodzący z okolic Andrespola, Justynowa i Kurowic. W poprzedniej rundzie, gdy te dwie drużyny mierzyły się ze sobą, JRK Meble wygrali 5-3. Wiadomo jednak że faza ligowa i finałowa to dwie różne sprawy, więc podejście piłkarzy też jest zupełnie inne. Spotkanie okazało się najbardziej zacięte ze wszystkich rozgrywanych - po wyrównanym pojedynku minimalnie lepsi okazali się JRK Meble, wygrywając 4-3.


Rewanżowe mecze, które zadecydują o awansie lub odpadnięciu z rozgrywek już w najbliższy weekend 24-25 sierpnia. Drużyny, które teraz grały w sobotę zagrają rewanże w niedziele i odwrotnie. 24 sierpnia o 18.00 Wikingowie zagrają z JRK Meble, a półtorej godziny później OKS spróbuje odwrócić losy dwumeczu z Grubymi Wiórami. W niedzielę o 17:00 Misie zagrają z będącymi w najlepszej sytuacji Grabarzami, a na koniec o 18:30 czeka nas powtórka z finału z 2017 r., czyli mecz WKS - Red Devils. Wszystkie spotkania odbędą się na orliku przy SP2. Zwycięzcy awansują do półfinału, a przegrani pożegnają się z rozgrywkami.

Tekst: Mateusz Cieślak

Foto: Roksana Rybak


Zobacz wyniki:

Zobacz także

[WIDEO] Wystartowały Pociągi Zimowe z Ro…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Zderzenie dwóch samochodów w Kołacinie. …

Wypadek w Kołacinie. Jedna osoba w szpit…

W niedzielę Autorski Wieczór Poetycko - …

Uwaga kierowcy! Będą wyburzać wiadukty n…

Gmina Jeżów: Wieczorem kolejne przerwy w…

[WIDEO] Dofinansowanie na linię autobuso…

Dwie kobiety wyszły z Domu Pomocy Społec…

Wypadek w Jordanowie. Dwa rozbite samoch…

Groźny wypadek na autostradzie A2, dacho…

Uwaga mieszkańcy gminy Jeżów. Jutro może…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie Noworoczne R…

[ZDJĘCIA] W Dąbrowie odbył się Międzypow…

Spędź ferie na sportowo. Szkoła Podstawo…

[ZDJĘCIA] Posprzątaj po swoim psie. To n…

Komputer ma wolne! Spędź ferie zimowe z …