Brzezińska Liga Piłki Nożnej pod patronatem... Polskiego Związku Piłki Nożnej

Dodane przez EBR24.net

To nie Prima Aprilis! Oficjalny patronat nad Brzezińską Ligą Piłki Nożnej objął Polski Związek Piłki Nożnej.


Informacja o tym prestiżowym wyróżnieniu pojawiła się na stronie Brzezińskiej Ligi na Facebooku 1 sierpnia dokładnie o godz. 21:00.

Na odzew publiki nie trzeba było długo czekać - na post zareagowało w krótkim czasie ponad 100 osób, a jego zasięg w ciągu 24 godzin przekroczył 7 tysięcy (czyli prawie 5 razy więcej niż łączna liczba polubień strony). News błyskawicznie został udostępniony przez lokalne media w tym oficjalny profil Miasta Brzeziny.


Polski Związek Piłki Nożnej obejmie patronat nad rundą finałową, która rozpocznie się już za kilkanaście dni, w weekend 17-18 sierpnia. W wyniku współpracy Brzezińska Liga zyska m.in. wsparcie medialne (rozgrywki będą relacjonowane na portalu Łączy nas piłka) oraz rzeczowe (Związek zobligował się do ufundowania nagród dla uczestników).


Wiadomość ze strony PZPN zaskoczyła również samego organizatora Brzezińskiej Ligi. Mateusz Cieślak przyznał, że w pierwszej chwili uznał wiadomość za żart. "Było to dla mnie o tyle zaskakujące, że nasze rozgrywki były i są w 100% amatorskie. Nie sądziłem, że PZPN może się nami zainteresować. Niemniej jednak odbieram to jako wielkie wyróżnienie."

Korespondencja na linii BLPN - PZPN rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w marcu bieżącego roku. Co zaskakujące, jako pierwszy odezwał się PZPN, który dostrzegł brzezińskie rozgrywki i zaproponował współpracę. Aby ta doszła do skutku, należało spełnić szereg wymogów i formalności, co zajęło kilka miesięcy, w wyniku czego patronatem będzie objęta tylko runda finałowa. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, patronat będzie przedłużony na kolejne sezony.


W rozgrywkach każdego roku bierze udział kilkanaście drużyn i ok. 250-300 zawodników nie tylko z Brzezin, lecz wielu innych, często oddalonych miejscowości województwa łódzkiego. Rundą finałowa rozpocznie się już za kilkanaście dni, w weekend 17-18 sierpnia. Awansowało do niej 8 najlepszych zespołów rundy ligowej: Red Devils, Grube Wióry, JRK Meble, Misie, OKS, Grabarze, WKS i Wikingowie. Finał zaplanowany jest na 15 września.


Tekst: Mateusz Cieślak

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro kolejna duża akcja…

[WIDEO] Koluszki kolejowym sercem Polski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Brzezin ponownie st…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Przedszkolaki z Rogowa…

Wypadek na krajowej "siedemdziesiąt…

Wystawa "Malowane Kawą" otwart…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

POZ z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

Druhowie z Brzezin będą mieli nowy samoc…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w B…

[ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzie A2. Bu…

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodni…

Z Koluszek pociągiem wprost na Okęcie. T…

[ZDJĘCIA] W Jeżowie uczczono 189. roczni…

Przejazd kolejowy w Rogowie: Nauka cierp…

Uwaga mieszkańcy gminy Rogów! Od jutra p…