Brzezińska Liga Piłki Nożnej pod patronatem... Polskiego Związku Piłki Nożnej

Dodane przez EBR24.net

To nie Prima Aprilis! Oficjalny patronat nad Brzezińską Ligą Piłki Nożnej objął Polski Związek Piłki Nożnej.


Informacja o tym prestiżowym wyróżnieniu pojawiła się na stronie Brzezińskiej Ligi na Facebooku 1 sierpnia dokładnie o godz. 21:00.

Na odzew publiki nie trzeba było długo czekać - na post zareagowało w krótkim czasie ponad 100 osób, a jego zasięg w ciągu 24 godzin przekroczył 7 tysięcy (czyli prawie 5 razy więcej niż łączna liczba polubień strony). News błyskawicznie został udostępniony przez lokalne media w tym oficjalny profil Miasta Brzeziny.


Polski Związek Piłki Nożnej obejmie patronat nad rundą finałową, która rozpocznie się już za kilkanaście dni, w weekend 17-18 sierpnia. W wyniku współpracy Brzezińska Liga zyska m.in. wsparcie medialne (rozgrywki będą relacjonowane na portalu Łączy nas piłka) oraz rzeczowe (Związek zobligował się do ufundowania nagród dla uczestników).


Wiadomość ze strony PZPN zaskoczyła również samego organizatora Brzezińskiej Ligi. Mateusz Cieślak przyznał, że w pierwszej chwili uznał wiadomość za żart. "Było to dla mnie o tyle zaskakujące, że nasze rozgrywki były i są w 100% amatorskie. Nie sądziłem, że PZPN może się nami zainteresować. Niemniej jednak odbieram to jako wielkie wyróżnienie."

Korespondencja na linii BLPN - PZPN rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w marcu bieżącego roku. Co zaskakujące, jako pierwszy odezwał się PZPN, który dostrzegł brzezińskie rozgrywki i zaproponował współpracę. Aby ta doszła do skutku, należało spełnić szereg wymogów i formalności, co zajęło kilka miesięcy, w wyniku czego patronatem będzie objęta tylko runda finałowa. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, patronat będzie przedłużony na kolejne sezony.


W rozgrywkach każdego roku bierze udział kilkanaście drużyn i ok. 250-300 zawodników nie tylko z Brzezin, lecz wielu innych, często oddalonych miejscowości województwa łódzkiego. Rundą finałowa rozpocznie się już za kilkanaście dni, w weekend 17-18 sierpnia. Awansowało do niej 8 najlepszych zespołów rundy ligowej: Red Devils, Grube Wióry, JRK Meble, Misie, OKS, Grabarze, WKS i Wikingowie. Finał zaplanowany jest na 15 września.


Tekst: Mateusz Cieślak

Zobacz także

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pla…

Akcja ratunkowa przy ulicy Tulipanowej. …

Burmistrz Brzezin ogłasza konkurs na Dyr…

Biblioteka w Dmosinie zaprasza na wyjazd…

Poranny wypadek przy ulicy Reformackiej…

Oddaj krew - ocal życie! Niebawem rusza …

[WIDEO] Trwa odbudowa połączeń PKS. Od w…

Zginęły dwie osoby, trzydzieści trzy zos…

Dożynki w Gminie Jeżów już w najbliższą …

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze m…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Wypadek na autostradzie A2. Samochód wyp…

Święto Plonów w Jeżowie już niebawem. Bę…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

[ZDJĘCIA] Spowodował kolizję i uciekł z …

Dzisiaj policjanci przeprowadzą ogólnopo…