Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy finalistów. Nieprawdopodobne rozstrzygnięcia!

Dodane przez EBR24.net

Po ponad sześciu miesiącach zmagań wreszcie udało się wyłonić finalistów siódmego sezonu Brzezińskiej Ligi. Z całą pewnością można stwierdzić, że puchar nie zostanie w Brzezinach, ponieważ po niesamowitych meczach półfinałowych, do finału weszli JRK Meble (Łódź) oraz po nieprawdopodobnym wyczynie Grabarze (Koluszki). Z kolei w meczu o 3. miejsce spotkają się WKS oraz Grube Wióry.


Rewanżowe mecze 1/2 finału odbyły się w niedzielę 8 września - równo tydzień po pierwszych spotkaniach. Przypomnijmy, że za pierwszym razem WKS wysoko wygrał z Grabarzami 12:3, a JRK Meble minimalnie pokonały Grube Wióry 4:3.


W pierwszym meczu Grube Wióry walczyły o awans z debiutującymi w tym roku JRK Meble. Podobnie jak za pierwszym razem, mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Obie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom - ich gra była poukładana zarówno pod własną bramką, jak i pod polem karnym rywala. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Grubych Wiórów. Kilka sekund po wejściu na boisko wynik otworzył walczący o koronę króla strzelców Wojciech Koperniak. Niewiele później Wióry strzeliły kolejną bramkę, a wynik 2:0 dawał im awans do finału. JRK Meble nie załamali się i również odpowiedziały trafieniem. Przez całe spotkanie wynik był bardzo stykowy i jak się okazało, tym razem to Grube Wióry zwyciężyły 4:3! W tej sytuacji zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. W konkursie jedenastek fenomenalnymi paradami popisał się bramkarz "Mebli" Andrzej Machciński - 54-letni golkiper w świetnym stylu obronił 2 z 3 rzutów karnych rywali i dał swojej drużynie finał. Mimo zaciętego widowiska zawody odbywały się w duchu fair play- po ostatnim gwizdku piłkarze obu drużyn podziękowali sobie za mecz i życzyli nawzajem powodzenia.

Drugi mecz zdawał się być formalnością. W pierwszym spotkaniu WKS dosłownie rozgromił Grabarzy 12:3 i wszystko wskazywało na to, że zespół z Koluszek powalczy tylko o trzecie miejsce. Po pierwszym meczu wielu kibiców udało się do domów tłumacząc, że drugiego spotkania nie warto przecież oglądać, gdy wiadomo kto awansował. Wbrew wszystkiemu Grabarze nie tylko stanęli do walki z beznadziejnej pozycji (mieli do odrobienia 9 bramek!), ale zrobili to skutecznie - wprawiając w osłupienie wszystkich obecnych. Do przerwy prowadzili aż 6:1 - WKS praktycznie nie istniał, a prawie każda akcja Grabarzy kończyła się golem. Aby doprowadzić do rzutów karnych zawodnicy z Koluszek potrzebowali jeszcze czterech goli. Jak się potem okazało - strzelili ich znacznie więcej. Druga część gry również przebiegała pod dyktando Grabarzy. Wynik końcowy: 14:2 i niespodziewany awans Grabarzy; wynik dwumeczu przypominał bardziej siatkarskiego tie-breaka: 17:14.


Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę 22 września o 18:30 na orliku przy SP2. Półtorej godziny wcześniej dowiemy się kto zakończy sezon na trzecim miejscu.


Tekst: Mateusz Cieślak

Foto: Roksana Rybak

Zobacz także

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Dożynki Powiatowo-Gminne w Dmosinie pod …

Starosta Brzeziński Renata Kobiera zapra…

Umowa na dofinansowanie remontu dróg w n…

Pociągiem ŁKA do Skierniewic na Święto K…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

[ZDJĘCIA] Strażacy z Dmosina zorganizowa…

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy fina…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

Wysyp grzybów to sezon częstych zaginięć…

Uczniowie z ZSP w Brzezinach na wycieczc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Dożynki Powiatowo - Gminne w Dmosinie ju…

Już jutro spotkanie dla stowarzyszeń i o…

Wyczuwalny zapach gazu przy ulicy Bohate…

Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie zo…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Uczczono 80. rocznicę B…

Nie podał danych i utrudniał przeprowadz…