Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy pary ćwierćfinałowe fazy play-off. Będą same hity?

Dodane przez EBR24.net

Za nami losowanie par ćwierćfinałowych fazy play-off Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej. Choć pierwotnie miało się ono odbyć w niedzielę 4 sierpnia, to ze względu na spore zamieszanie zakończone dyskwalifikacją jednej z drużyn, zostało przełożone na poniedziałek 5 sierpnia.


Ceremonię losowania poprzedziła sensacyjna wiadomość, wskutek której debiutująca drużyna Ciamciaramciam, została zdyskwalifikowana z rozgrywek. Stało się tak, gdyż podczas sobotniego meczu przeciwko Red Devils (rozgrywanego w ramach Pucharu Brzezin) złamał regulamin i wystawił do gry zbyt wielu tzw. "zawodowców" (W BLPN tak określa się osoby biorące udział w rozgrywkach A-klasy i wyższych klas okręgowych). Regulamin zezwala na wpisanie 6 takich zawodników do składu, i wystawienie 3 w pojedynczym meczu. Jak się okazało, w składzie Ciamciaramciam, jak i podczas tego meczu było ich znacznie więcej.


Początkowo drużyna z Rogowa miała zostać ukarana jedynie walkowerem, jednak na wniosek kapitanów innych drużyn została zdyskwalifikowana z rozgrywek. Ponieważ Ciamciaramciam zajęli w rundzie ligowej szóste miejsce, które dawało awans do finałów, jej miejsce zajęła kolejna w tabeli drużyna czyli OKS.

W wyniku losowania wyłoniono następujące pary ¼ finału (w nawiasach podano miejsce, które zespół zajął w rundzie ligowej):
Red Devils (1) vs WKS (8)
Misie (4) vs Grabarze (5)
Grube Wióry (3) vs OKS (9*)
JRK Meble (2) vs Wikingowie (7)


Mecze ćwierćfinałowe są zaplanowane na weekend 17-18 sierpnia, a rewanże odbędą się w kolejny weekend tj. 24-25 sierpnia. Tak jak w poprzednich latach, zwycięzcy awansują do półfinałów, a przegrani zakończą odpadną z rozgrywek i zakończą tegoroczne zmagania. Finał zaplanowano na niedzielę 15 września.


Wśród wylosowanych par trudno doszukać się nudnych pojedynków. Mecz Red Devils z WKS to powtórka finału z 2017 r. Misie będą szukać rewanżu na Grabarzach za wysoką porażkę 1-6 z rundy ligowej. Ligowy mecz OKS z Grubymi Wiórami wstrząsnął tabelą po tym jak OKS po szalonym meczu wygrał 10-9 i… pozbawił mistrzostwa drużynę Wiórów. Z kolei JRK Meble i Wikingowie to dwie debiutujące drużyny, które z rozbiegu mogą zapisać się w historii Brzezińskiej Ligi wielkimi literami.


Tekst: Mateusz Cieślak

Foto: Roksana Rybak

Zobacz także

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pla…

Akcja ratunkowa przy ulicy Tulipanowej. …

Burmistrz Brzezin ogłasza konkurs na Dyr…

Biblioteka w Dmosinie zaprasza na wyjazd…

Poranny wypadek przy ulicy Reformackiej…

Oddaj krew - ocal życie! Niebawem rusza …

[WIDEO] Trwa odbudowa połączeń PKS. Od w…

Zginęły dwie osoby, trzydzieści trzy zos…

Dożynki w Gminie Jeżów już w najbliższą …

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze m…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Wypadek na autostradzie A2. Samochód wyp…

Święto Plonów w Jeżowie już niebawem. Bę…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

[ZDJĘCIA] Spowodował kolizję i uciekł z …

Dzisiaj policjanci przeprowadzą ogólnopo…