Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Podsumowanie sezonu

Dodane przez EBR24.net

Siódmy sezon Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej przeszedł już do historii. Po trwających niemal siedem miesięcy zmaganiach udało się wyłonić nowych mistrzów - zostali nimi debiutujący w tym roku JRK Meble z Łodzi. O czym jeszcze warto wspomnieć w kontekście tegorocznej edycji rozgrywek?


GARŚĆ STATYSTYK

- Do walki o piłkarskie mistrzostwo Brzezin w 2019 r. zgłosiło się 17 drużyn, w tym 6 debiutantów. Po raz pierwszy w akcji zobaczyliśmy takie zespoły jak Wikingowie (Andrespol/Justynów/Bedoń), Bugo Hoss (Brzeziny), Ciamciaramciam (Rogów), Rekord Brzeziny (Brzeziny), Polonia Niesułków (Niesułków/Stryków) oraz świeżo upieczeni mistrzowie JRK Meble (Łódź). Pozostałe 11 zespołów występowało już wcześniej w Brzezińskiej Lidze, a byli to: dotychczasowi mistrzowie Red Devils, Grube Wióry, OKS, Misie, Zieloni Bimbrownicy, Zielona Strona Mocy, Arka Brzeziny, WKS, Grabarze, Baka Juniors oraz powracający po roku przerwy Bad Boys.

- W rundzie ligowej rozegrano aż 136 meczów, co daje łącznie 8160 minut spędzonych na boisku (5 dni i 16 godzin). W tym czasie strzelono aż 1568 goli - średnio w meczu padało 11,5 gola.

- Do rundy finałowej awansowało najlepsze osiem zespołów. Byli to kolejno Red Devils, JRK Meble, Grube Wióry, Misie, Grabarze, Ciamciaramciam (po ich dyskwalifikacji na to miejsce awansował OKS), Wikingowie oraz WKS.

- W rundzie finałowej odbyło się w sumie 14 meczów w których padły 173 gole (12,35 goli/mecz). Mistrzami zostali JRK Meble, a królem strzelców Marcin Bykowski (WKS) z 20 golami.


CO NOWEGO?

2019 rok był dla Brzezińskiej Ligi niezwykle udany pod względem nowości. Najważniejszą innowacją było wprowadzenie transmisji na żywo z drona. Dzięki temu urządzeniu widzowie oglądali mecz z perspektywy tzw "lotu ptaka", przez co mecze wyglądały niemalże tak, jak w telewizji. Było to możliwe dzięki współpracy z licencjonowanym operatorem drona Witoldem "Skambirem" Pietrzykiem. Transmisje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - rekordowo obejrzało ją ponad 3 tysiące ludzi! Jest to fenomen w skali kraju - Brzezińska Liga może się tym pochwalić jako jedyna w Polsce.


Kolejnym ważnym punktem były prestiżowe patronaty. Brzezińską Ligę doceniono "na samej górze" piłkarskiej hierarchii - jej oficjalnym patronem został Polski Związek Piłki Nożnej. Trudno chyba o większe wyróżnienie, a zaskoczenie temu towarzyszące było o tyle większe, że przecież Brzezińska Liga to rozgrywki amatorskie. Wkrótce do tego zaszczytnego grona dołączyło także Województwo Łódzkie, które uhonorowało brzezińskie rozgrywki patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.


Do "nowości" można w pewnym stopniu zaliczyć także zespół JRK Meble. Jest to bowiem pierwszy w historii w 100% łódzki zespół, który wziął udział w BLPN. Gdy spojrzymy dodatkowo na tegorocznych debiutantów widać jak na dłoni, że zasięg rozgrywek z roku na rok się poszerza i już od dawna wykracza daleko poza granice Brzezin. Nie ma więc wątpliwości, że Brzezińska Liga stanowi dla miasta świetną sportową wizytówkę.


CO DALEJ?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Brzezińska Liga Piłki Nożnej wróci do gry w marcu 2020 r. Nabór drużyn powinien otworzyć się wraz z Nowym Rokiem, jednak na potwierdzenie tych informacji trzeba jeszcze poczekać. Jeśli tak się stanie, liczymy na to, że do gry zgłosi się jeszcze więcej zespołów niż w minionym roku. Jako że są to rozgrywki dedykowane głównie dla amatorów i zwykłych miłośników futbolu, do gry w Brzezińskiej Lidze potrzebne są przede wszystkim chęci - umiejętności czy doświadczenie są tutaj elementem drugoplanowym.


***


PODZIĘKOWANIA

Organizatorzy Brzezińskiej Ligi kierują podziękowania dla:

Sponsorów i partnerów:
- Burmistrz Miasta Brzeziny Ilony Skipor
- Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach Zbigniewa Zielińskiego
- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach Anny Mrówki
- Polskiego Związku Piłki Nożnej, w szczególności dla Pana Arkadiusza Nogi
- Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera
- Dyrektor Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach Joanny Kędzi-Kamińskiej
- Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach Dariusza Guzka
- Komendanta Powiatowej Policji w Brzezinach Marcina Grzelaka
- Radnego Rady Powiatu w Brzezinach Bartłomieja Lipskiego
- Grzegorza Kędzi
- Włodzimierza Kaźmierczaka
- Akademii Futbolu Widzew w Brzezinach, w szczególności dla trenera Artura Sadury
- firmy GEOWORK
- firmy CITYNet
- firmy Stacja Leczenia Ruchem
- NZOZ "Zdrowie" Rogów
- restauracji Zapiekane


oraz:
- Roksany Rybak
- Witolda "Skambira" Pietrzyka
- Dawida Saja
- Wojciecha Stańczyka
- Tomasza Miazka
- Grzegorza Kaźmierczaka
- Tomasza Chądzyńskiego
- czwórki arbitrów: Janusza Witkowskiego, Adama Koralewskiego, Dariusza Piaseckiego oraz Romana Korneckiego
- wszystkich drużyn i zawodników, którzy wzięli udział w siódmym sezonie rozgrywek
- wszystkich kibiców i sympatyków Brzezińskiej Ligi


Tekst: Mateusz Cieślak

Fot. Wojciech Stańczy

Zobacz także

Obszar zagrożony wirusem ptasiej grypy w…

Ptasia grypa na terenie powiatu brzezińs…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Gminie Jeżów świętow…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Kobiet w Gminie …

Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Sienkiew…

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnie…

Wkrótce szkolenie z zakresu ratownictwa …

Nie masz planów na popołudnia? Sprawdź r…

W piątek w Jeżowie będą świętować Dzień …

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Zgłoszenia…

[AUDIO] Filip Bajon, reżyser "Balu …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Groźny wypadek w Dmosinie. Dwa rozbite a…

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na…

[WIDEO, DRASTYCZNE ZDJĘCIA] Makabryczne …

[WIDEO] Startuje kolejna edycja Budżetu …