Geograficzny sukces uczniów ze Szkoły w Gałkówku - Kolonii

Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły biorący udział w Powiatowym Konkursie z Geografii Regionalnej Świata organizowanym już po raz ósmy przez Liceum im. Iwaszkiewicza w Brzezinach. Spośród ponad czterdziestu uczestników konkursu drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie naszej szkoły: Nikola Fic i Michał Smyka. Czwarte miejsce przypadło Karolowi Sokołowskiemu. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Polit i Wojciech Domagalski.


Nasi „geografowie" uczestniczyli także w WIELKIEJ LEKCJI GEOGRAFII AFRYKI organizowanej przez Liceum nr 1 w Koluszkach. Podczas tej imprezy w podróż po niezwykłych miejscach zabrali uczestników zaproszeni goście. Pani Beata Kusiak-Stanisławska opowiedziała o niezwykłych przygodach w najwyższych górach Afryki – masywie Kilimandżaro i Ruwenzori. Kolejni prelegenci zabrali uczniów do RPA (Johannesburg, Góry Smocze, Park Krugera i safari) i Maroka (Góry Atlas, urokliwe miasta Rabat, Tetuan oraz hiszpańska enklawa – Ceuty).

​Ciekawą prezentację zdjęć ze swojej wyprawy o charakterze ,,off road" po bezdrożach Sahary przedstawiła Agnieszka Paź–Kerner wielka pasjonatka przygód i gór. Po prezentacjach przyszła kolej na część konkursową. Najlepszym uczniem Wielkiej Lekcji Geografii okazał się Karol Sokołowski z naszej szkoły. W klasyfikacji szkół wygrała także nasza szkoła pozostawiając w tyle gimnazja i inne szkoły podstawowe z regionu.

Zobacz także

Filmowe klasyki i nowości. Sprawdź lutow…

[ZDJĘCIA] Za nami V Pieszy Rajd Pamięci …

Budowa farm fotowoltaicznych na terenie …

Wypadek na wojewódzkiej "704"…

Co dalej z Brzezińską Ligą Piłki Nożnej?

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińsk…

Pożar przy ul. Sejmu Wielkiego w Brzezin…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[WIDEO] Wystartowały Pociągi Zimowe z Ro…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Zderzenie dwóch samochodów w Kołacinie. …

Wypadek w Kołacinie. Jedna osoba w szpit…

W niedzielę Autorski Wieczór Poetycko - …

Uwaga kierowcy! Będą wyburzać wiadukty n…

Gmina Jeżów: Wieczorem kolejne przerwy w…