Policjanci zatrzymali dwóch amatorów cudzej własności. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd

Dodane przez EBR24.net

​28 sierpnia 2019 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z brzezińskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy włamali się do mieszkania w Brzezinach. Młodszemu sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast starszemu sprawcy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż był już skazany za takie przestępstwa i odbywał kare pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych na jednym z osiedli. 55-latek i 25-latek pod nieobecność właścicieli włamali się do ich mieszkania w bloku, skąd skradli sprzęt AGD, kosmetyki, galanterię skórzaną oraz zegarek. Łódzcy kryminalni wraz z brzezińskimi funkcjonariuszami podjęli pościg za samochodem sprawców i zatrzymali podejrzewanych w sąsiednim powiecie. W mercedesie na pruszkowskich tablicach rejestracyjnych znajdowały się przedmioty pochodzące z przestępstwa a także narzędzia służące do jego popełnienia. Zabezpieczono m.in. sprzęt AGD.

O dalszym losie mężczyzn będzie decydował Sąd, który w przypadku 55-latka zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za podobne czyny. W lutym 2019 roku opuścił zakład karny gdzie odbywał kare pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem do mieszkań. W związku z recydywą grozi mu kara do 15 lat więzienia. Młodszemu sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy a podejrzani mogą mieć związek z szeregiem innych takich kradzieży nie tylko na terenie woj. łódzkiego.


info. KPP Brzeziny

Zobacz także

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Dożynki Powiatowo-Gminne w Dmosinie pod …

Starosta Brzeziński Renata Kobiera zapra…

Umowa na dofinansowanie remontu dróg w n…

Pociągiem ŁKA do Skierniewic na Święto K…

WAŻNE: Para Prezydencka weźmie udział w …

[ZDJĘCIA] Strażacy z Dmosina zorganizowa…

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy fina…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

Wysyp grzybów to sezon częstych zaginięć…

Uczniowie z ZSP w Brzezinach na wycieczc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

Dożynki Powiatowo - Gminne w Dmosinie ju…

Już jutro spotkanie dla stowarzyszeń i o…

Wyczuwalny zapach gazu przy ulicy Bohate…

Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie zo…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Uczczono 80. rocznicę B…

Nie podał danych i utrudniał przeprowadz…