Policjanci zatrzymali dwóch amatorów cudzej własności. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd

Dodane przez EBR24.net

​28 sierpnia 2019 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z brzezińskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy włamali się do mieszkania w Brzezinach. Młodszemu sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast starszemu sprawcy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż był już skazany za takie przestępstwa i odbywał kare pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych na jednym z osiedli. 55-latek i 25-latek pod nieobecność właścicieli włamali się do ich mieszkania w bloku, skąd skradli sprzęt AGD, kosmetyki, galanterię skórzaną oraz zegarek. Łódzcy kryminalni wraz z brzezińskimi funkcjonariuszami podjęli pościg za samochodem sprawców i zatrzymali podejrzewanych w sąsiednim powiecie. W mercedesie na pruszkowskich tablicach rejestracyjnych znajdowały się przedmioty pochodzące z przestępstwa a także narzędzia służące do jego popełnienia. Zabezpieczono m.in. sprzęt AGD.

O dalszym losie mężczyzn będzie decydował Sąd, który w przypadku 55-latka zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Mężczyzna był już w przeszłości notowany za podobne czyny. W lutym 2019 roku opuścił zakład karny gdzie odbywał kare pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem do mieszkań. W związku z recydywą grozi mu kara do 15 lat więzienia. Młodszemu sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy a podejrzani mogą mieć związek z szeregiem innych takich kradzieży nie tylko na terenie woj. łódzkiego.


info. KPP Brzeziny

Zobacz także

Filmowe klasyki i nowości. Sprawdź lutow…

[ZDJĘCIA] Za nami V Pieszy Rajd Pamięci …

Budowa farm fotowoltaicznych na terenie …

Wypadek na wojewódzkiej "704"…

Co dalej z Brzezińską Ligą Piłki Nożnej?

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińsk…

Pożar przy ul. Sejmu Wielkiego w Brzezin…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[WIDEO] Wystartowały Pociągi Zimowe z Ro…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Zderzenie dwóch samochodów w Kołacinie. …

Wypadek w Kołacinie. Jedna osoba w szpit…

W niedzielę Autorski Wieczór Poetycko - …

Uwaga kierowcy! Będą wyburzać wiadukty n…

Gmina Jeżów: Wieczorem kolejne przerwy w…