Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach świętowali imieniny swojego Patrona

Dodane przez EBR24.net

Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach świętowała imieniny Patrona - Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Do tej uroczystości klasy przygotowywały się już od października, wykonując określone zadania.


Jak co roku gospodarzami uroczystości były klasy siódme, które zadbały o piękny wystrój szkoły oraz część artystyczną. O godzinie 9:00 odbyła się akademia dla starszych uczniów, a o 11:00 dla młodszej grupy.


- Na uroczystości gościliśmy panią burmistrz oraz przedstawicieli ze szkoły w Wolborzu. W części artystycznej mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną z wycieczki klas VII-ych do Wolborza oraz poznać wiele ciekawostek z pobytu Modrzewskiego w Brzezinach. Jak się okazało, Patron przybył na naszą akademię i udzielił nam cennych rad, cytując fragmenty z księgi ,,O szkole" swojego wybitnego dzieła ,,O naprawie Rzeczpospolitej" - relacjonują przedstawiciele placówki. - Następnie uczniowie klas piątych złożyli Solenizantowi serdeczne życzenia, do których dołączyli się artyści muzyczni. Zgromadzona publiczność nagrodziła ogromnymi brawami wykonawców: Michała w walcu ,,Masquerade" wykonanym na flecie, Filipa i pana J. Nowańskiego w arii Skołuby oraz Zosię i Maję w piosence na cześć Patrona.


Gdy starsza publiczność dryfowała między Wolborzem, Krakowem a Brzezinami, wzdłuż szkolnych korytarzy płynął zapach przygotowanych przez młodszych uczniów sałatek owocowych i warzywnych wykonanych z produktów, które do Polski sprowadziła królowa Bona.


- Mieliśmy okazję skosztować tych pyszności. Nam smakowały wyśmienicie. Sądzimy, że żona króla Zygmunta Starego miałaby czym delektować swoje podniebienie. W tym czasie uczniowie z klas I i II przygotowali imieninowe laurki dla Patrona, które dopełniły całość ekspozycji znajdującej się w holu szkoły - czytamy w dalszej części relacji na stronach Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach. - Oglądający z subtelnym wzruszeniem mogli podziwiać piękną szkolną wystawę poświęconą Fryczowi Modrzewskiemu.


Ten patriotyczny dzień uzupełniły prelekcje o historii Brzezin i Frycza w Brzezinach przygotowane przez pracowników Muzeum Regionalnego w Brzezinach. Z uwagą mogli ich wysłuchać uczniowie klas VI, VII i VIII oraz goście z Wolborza, którzy później zaprezentowali klasom VIII-ym swoją szkołę średnią, jej profil i możliwości kształcenia. Wreszcie, gdy listopadowe słońce sięgnęło zenitu, rozpoczęły się andrzejkowe wróżby. Zarówno młodszych jak starszych uniosła tajemnicza egzaltacja podsycana feerią zapachu świec i świateł oraz różnorodnością wróżb.


info: Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach

Zobacz także

Wypadek na krajowej "siedemdziesiąt…

Wystawa "Malowane Kawą" otwart…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

POZ z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

Druhowie z Brzezin będą mieli nowy samoc…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w B…

[ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzie A2. Bu…

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodni…

Z Koluszek pociągiem wprost na Okęcie. T…

[ZDJĘCIA] W Jeżowie uczczono 189. roczni…

Przejazd kolejowy w Rogowie: Nauka cierp…

Uwaga mieszkańcy gminy Rogów! Od jutra p…

Stowarzyszenie "Mroga" zaprasz…

Zbliżają się obchody wybuchu powstania l…

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu osobowego w Je…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Za nami wędrówka szlaki…

Zauważyli, jak katował starszego mężczyz…