[WIDEO] Linia kolejowa połączy Brzeziny z Łodzią?! Wiele na to wskazuje - jest chętny przewoźnik

Dodane przez EBR24.net

W poniedziałek, 5 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Brzezinach doszło do spotkania Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Wojciechowskiego z władzami powiatu brzezińskiego. Jednym z tematów, który poruszono było połączenie kolejowe między Brzezinami a Łodzią.


Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wojciechowski, Starosta Brzeziński, Renata Kobiera i Wicestarosta Brzeziński, Ryszard Śliwkiewicz spotkali się dzisiaj w Starostwie Powiatowym. Jednym z tematów, który został poruszony była linia kolejowa, która może połączyć nasze miasto z Łodzią.


Kwestia połączenia Brzezin z Łodzią linią kolejową faktycznie od pewnego czasu jest omawiana. (...) Jest taka potrzeba w Brzezinach, bo jest to jedyna z większych miejscowości wokół Łodzi, do której nie docierają tory- mówił Grzegorz Wojciechowski.

Jak podkreślił Wicemarszałek, pomysł ten jest jeszcze na wczesnym etapie. Jednak jest coraz bliżej, aby go zrealizować. Znaleziono już m.in. przewoźnika, który będzie świadczył usługi na tej linii, która, jak się dowiedzieliśmy, będzie krótką, liczącą około 10 kilometrów. Odbyły się także spotkania w Ministerstwie i PKP.


Warto dodać, że linia kolejowa do Brzezin może przynieść korzyści nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale również m.in. mieszkańcom powiatu rawskiego czy części powiatu tomaszowskiego, którzy będą mogli dojechać do Brzezin autem, a następnie przesiąść się w komunikację kolejową, by szybciej i bez problemów dotrzeć do centrum stolicy naszego województwa.


Przewiduje się, że konkretne działania w tym temacie powinny być widoczne w 2023 roku. Szczegóły w naszym materiale filmowym.

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro kolejna duża akcja…

[WIDEO] Koluszki kolejowym sercem Polski…

[ZDJĘCIA] Strażacy z Brzezin ponownie st…

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Przedszkolaki z Rogowa…

Wypadek na krajowej "siedemdziesiąt…

Wystawa "Malowane Kawą" otwart…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

POZ z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

Druhowie z Brzezin będą mieli nowy samoc…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w B…

[ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzie A2. Bu…

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodni…

Z Koluszek pociągiem wprost na Okęcie. T…

[ZDJĘCIA] W Jeżowie uczczono 189. roczni…

Przejazd kolejowy w Rogowie: Nauka cierp…

Uwaga mieszkańcy gminy Rogów! Od jutra p…