[WIDEO] Linia kolejowa połączy Brzeziny z Łodzią?! Wiele na to wskazuje - jest chętny przewoźnik

Dodane przez EBR24.net

W poniedziałek, 5 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Brzezinach doszło do spotkania Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Wojciechowskiego z władzami powiatu brzezińskiego. Jednym z tematów, który poruszono było połączenie kolejowe między Brzezinami a Łodzią.


Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wojciechowski, Starosta Brzeziński, Renata Kobiera i Wicestarosta Brzeziński, Ryszard Śliwkiewicz spotkali się dzisiaj w Starostwie Powiatowym. Jednym z tematów, który został poruszony była linia kolejowa, która może połączyć nasze miasto z Łodzią.


Kwestia połączenia Brzezin z Łodzią linią kolejową faktycznie od pewnego czasu jest omawiana. (...) Jest taka potrzeba w Brzezinach, bo jest to jedyna z większych miejscowości wokół Łodzi, do której nie docierają tory- mówił Grzegorz Wojciechowski.

Jak podkreślił Wicemarszałek, pomysł ten jest jeszcze na wczesnym etapie. Jednak jest coraz bliżej, aby go zrealizować. Znaleziono już m.in. przewoźnika, który będzie świadczył usługi na tej linii, która, jak się dowiedzieliśmy, będzie krótką, liczącą około 10 kilometrów. Odbyły się także spotkania w Ministerstwie i PKP.


Warto dodać, że linia kolejowa do Brzezin może przynieść korzyści nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale również m.in. mieszkańcom powiatu rawskiego czy części powiatu tomaszowskiego, którzy będą mogli dojechać do Brzezin autem, a następnie przesiąść się w komunikację kolejową, by szybciej i bez problemów dotrzeć do centrum stolicy naszego województwa.


Przewiduje się, że konkretne działania w tym temacie powinny być widoczne w 2023 roku. Szczegóły w naszym materiale filmowym.

Zobacz także

[WIDEO] Dożynki Powiatowe widziane z dro…

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Pla…

Akcja ratunkowa przy ulicy Tulipanowej. …

Burmistrz Brzezin ogłasza konkurs na Dyr…

Biblioteka w Dmosinie zaprasza na wyjazd…

Poranny wypadek przy ulicy Reformackiej…

Oddaj krew - ocal życie! Niebawem rusza …

[WIDEO] Trwa odbudowa połączeń PKS. Od w…

Zginęły dwie osoby, trzydzieści trzy zos…

Dożynki w Gminie Jeżów już w najbliższą …

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Pierwsze m…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Wypadek na autostradzie A2. Samochód wyp…

Święto Plonów w Jeżowie już niebawem. Bę…

Zaginęły dwie szesnastolatki! Policja pr…

[ZDJĘCIA] Spowodował kolizję i uciekł z …

Dzisiaj policjanci przeprowadzą ogólnopo…