XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dnia 5 czerwca 2019r. ogłosił XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH". Do konkursu przystąpiły Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie wraz ze swoimi pracami. Wykonały prace w trzech z pięciu narzuconych kategorii konkursowych.


1. Pani Marzena Palasik i pani Anna Nowak wspólnie stworzyły dzieło w technice rzeźby kameralnej „PRZESTWORZA",
2. W kategorii malarstwo i witraż praca pani Aurelii Krawczyńskiej „PARYSKIE FANTAZJE"
3. Dwie twórczości wykonane w tkaninie i aplikacji to prace pani Anny Nowak „MORSKIE MARZENIA" i „PAROSTATKIEM W WIELKI REJS" pani Bronisławy Stanowskiej.

Natomiast w dniu 8 sierpnia 2019r. Wojewódzka Komisja Konkursowa oceniła z 39 placówek w regionie 156 prac nadesłanych na etap wojewódzki i spośród nich wyłoniła prace i ogłosiła laureatów, którzy zostali nagrodzeni w etapie wojewódzkim i zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego etapu Konkursu. Autorami prac byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej.


Komisja wybrała piętnaście najlepszych prac w pięciu kategoriach oraz przyznała dwa wyróżnienia. Bardzo miło nam ogłosić, że wśród laureatów w Kategorii : RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA na miejscu III znalazła się praca zatytułowana „PRZESTWORZA", której autorkami są Nasze Mieszkanki, pani Marzena Palasik oraz pani Anna Nowak. Wyróżnieniem za ten sukces jest nagroda pieniężna w wysokości 4.000,00 zł (słownie cztery tysiące złotych 00/100). Zgodnie z założonym przez PFRON regulaminem ,nagroda zostanie przeznaczona na dowolny cel związany z rehabilitacją społeczną Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie.Decyzją Dyrektora Domu nagroda w całości będzie przeznaczona dla wszystkich Mieszkanek, które wzięły udział w przygotowaniu prac do konkursu.

Zobacz także

[WIDEO] Wystartowały Pociągi Zimowe z Ro…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Zderzenie dwóch samochodów w Kołacinie. …

Wypadek w Kołacinie. Jedna osoba w szpit…

W niedzielę Autorski Wieczór Poetycko - …

Uwaga kierowcy! Będą wyburzać wiadukty n…

Gmina Jeżów: Wieczorem kolejne przerwy w…

[WIDEO] Dofinansowanie na linię autobuso…

Dwie kobiety wyszły z Domu Pomocy Społec…

Wypadek w Jordanowie. Dwa rozbite samoch…

Groźny wypadek na autostradzie A2, dacho…

Uwaga mieszkańcy gminy Jeżów. Jutro może…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie Noworoczne R…

[ZDJĘCIA] W Dąbrowie odbył się Międzypow…

Spędź ferie na sportowo. Szkoła Podstawo…

[ZDJĘCIA] Posprzątaj po swoim psie. To n…

Komputer ma wolne! Spędź ferie zimowe z …