Zauważyli, jak katował starszego mężczyznę. Okazało się, że ma znacznie więcej na sumieniu

Dodane przez EBR24.net

Brzezińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała na jednej z brzezińskich ulic przypadkowego kierującego. Szybko jednak się okazało, że to nie jedyne przestępstwo, które popełnił tego dnia. 39-latek podejrzany jest również o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie Brzezin. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


W środę, 20 listopada dzielnicowy brzezińskiej komendy jadąc ulicą Świętej Anny zauważył szarpaninę. Jak się okazało 39-letni brzezinianin bił pięścią po twarzy 66-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego. Policjant obezwładnił agresywnego mężczyznę i wezwał na miejsce dodatkowy patrol.


Zatrzymano młodszego z mężczyzn. Sprawca postanowił jednak, że nie pojedzie dobrowolnie do komendy. W trakcie przewożenia radiowozem oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach znieważał funkcjonariuszy, groził im i szarpał się z nimi- relacjonują policjanci.


W tym czasie, kiedy 39-latek był już w rękach mundurowych, do komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jego domu, podczas którego pokrzywdzony stracił znaczną kwotę pieniędzy. Dzięki sprawnemu i wnikliwemu działaniu brzezińskich policjantów okazało się że 39-latek może być również sprawcą i tego przestępstwa, co potwierdziły przeszukania w miejscu jego zamieszkania.


Policjanci odzyskali ponad 26 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie za uszkodzenie ciała, znieważanie, grożenie i naruszanie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz za kradzież z włamaniem - dodają policjanci. - Za ten czyn może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec 39-latka zastosował 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Zobacz także

Wypadek na krajowej "siedemdziesiąt…

Wystawa "Malowane Kawą" otwart…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

POZ z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

Druhowie z Brzezin będą mieli nowy samoc…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w B…

[ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzie A2. Bu…

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodni…

Z Koluszek pociągiem wprost na Okęcie. T…

[ZDJĘCIA] W Jeżowie uczczono 189. roczni…

Przejazd kolejowy w Rogowie: Nauka cierp…

Uwaga mieszkańcy gminy Rogów! Od jutra p…

Stowarzyszenie "Mroga" zaprasz…

Zbliżają się obchody wybuchu powstania l…

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu osobowego w Je…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Za nami wędrówka szlaki…

Zauważyli, jak katował starszego mężczyz…