[ZDJĘCIA] Finał wojewódzki „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o społeczeństwie” za nami

Dodane przez EBR24.net

Dziś (22 listopada) w hali sportowej „Zatoka Sportu Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej" uczniowie drugich klas szkół podstawowych z całego regionu rywalizowali w XIV finale wojewódzkim „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o społeczeństwie". To część działań profilaktycznych pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych ekip wręczali: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i z-ca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka.


Konkurs organizowany jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Wojewódzkim, Kuratorium Oświaty, Politechniką Łódzką i innymi partnerami. Jego celem jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ogólnego oraz w ruchu drogowym, propagowanie zasad fair-play, integracja środowisk lokalnych na rzecz zagospodarowania czasu wolnego uczniom oraz kreowanie pozytywnego wizerunku policji w społeczeństwie.

W trakcie zawodów dzieci pokonywały tor przeszkód, taki jak kandydaci na policjantów, ale dostosowany do ich wieku. Rozwiązywały także test z wiedzy o bezpieczeństwie. Turniej miał trzy etapy - szkolny, powiatowy, wojewódzki. W rywalizacji brały udział 22 dwuosobowe reprezentacje szkół składające się z dziewczynki i chłopca. Na widowni Zatoki Sportu zasiadło blisko 400 kibiców, zagrzewając do walki swoich reprezentantów. Zarówno startujący zawodnicy, jak i kibice bawili się świetnie. Hania i Marcel ze Szkoły Podstawowej w Mokrsku podkreślali, że test nie był zbyt trudny, a konkurencje sprawnościowe bardzo fajne.


Nad całością, oprócz przedstawicieli Policji z całego regionu czuwali uczniowie klasy policyjnej z XVIII Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi. Oni sami wzięli też udział w pokazach sprawnościowych dla uczestników zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane m.in. przez Urząd Marszałkowski. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP nr 1 w Brzezinach, drugie miejsce - duet reprezentujący SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej, a trzecie - uczniowie SP nr 9 ze Zduńskiej Woli.


info. lodzkie.pl

Zobacz także

Wypadek na krajowej "siedemdziesiąt…

Wystawa "Malowane Kawą" otwart…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

POZ z akredytacją Ministerstwa Zdrowia

Druhowie z Brzezin będą mieli nowy samoc…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w B…

[ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzie A2. Bu…

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodni…

Z Koluszek pociągiem wprost na Okęcie. T…

[ZDJĘCIA] W Jeżowie uczczono 189. roczni…

Przejazd kolejowy w Rogowie: Nauka cierp…

Uwaga mieszkańcy gminy Rogów! Od jutra p…

Stowarzyszenie "Mroga" zaprasz…

Zbliżają się obchody wybuchu powstania l…

[ZDJĘCIA] Pożar samochodu osobowego w Je…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Za nami wędrówka szlaki…

Zauważyli, jak katował starszego mężczyz…