[ZDJĘCIA] Projekt "E-Aktywna Gmina Jeżów" ma się ku końcowi. Udało się przeszkolić blisko sto osób

W okresie od 01.10.2018 r. do 30.06.2019 r. Gmina Jeżów realizuje projekt „E-AKTYWNA GMINA JEŻÓW" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach projektu pt.: „E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO I ŁÓDZKIEGO".


Na ten cel otrzymaliśmy dotację w wysokości 56 000,00 zł od Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica. Projekt jest realizowany przez Gminę Jeżów we współpracy ze Stowarzyszeniem "Partnerstwo Ziemi Brzezińskiej".


W okresie od stycznia do czerwca 2019 r. zrealizowano 15 spotkań szkoleniowych po 12 godzin zegarowych, z następujących tematów:

  1. Rolnik w sieci – 1 grupa,
  2. Rodzic w Internecie – 1 grupa,
  3. Mój biznes w sieci – 2 grupy,
  4. Moje finanse i transakcje w sieci – 6 grup,
  5. Kultura w sieci – 4 grupy,
  6. Działam w sieciach społecznościowych – 1 grupa.


Projekt zakładał przeszkolenie 100 osób powyżej 25 roku życia i udało się ten wynik osiągnąć. Głównym celem realizowanych szkoleń było podniesienie kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Każde szkolenie rozpoczynało się od wstępnego testu kompetencji cyfrowych oraz kończyło się testem, a także ankietą ewaluacyjną.


Wszyscy uczestnicy szkoleń mieli zapewniony dostęp do sprzętu komputerowego. Na potrzeby realizacji projektu zakupiono 7 sztuk komputerów przenośnych – laptopów, które po zakończeniu okresu realizacji projektu zostaną przekazane do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie.


Wszystkim uczestnikom projektu "E-aktywna Gmina Jeżów" serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w szkoleniach oraz zaangażowanie w zajęciach. Gratulujemy zdobytej wiedzy !! Mamy nadzieję, że pozyskane umiejętności przyczynią się do podniesienia efektywności oraz jakości życia i będą przez Państwa wykorzystywane w życiu codziennym.


Szczególne podziękowania składamy naszemu Instruktorowi - Panu Piotrowi Nowackiemu, za poświęcony czas, profesjonalizm w prowadzeniu szkoleń, cierpliwość i przekazywanie wiedzy w przystępny sposób.


Podziękowania za owocną współpracę składamy również Pani Renacie Nowak - Prezesowi Stowarzyszenia "Partnerstwo Ziemi Brzezińskiej" oraz Pani Dorocie Wochnie – Koordynatorowi Projektu.

Zobacz także

Obszar zagrożony wirusem ptasiej grypy w…

Ptasia grypa na terenie powiatu brzezińs…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Gminie Jeżów świętow…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Kobiet w Gminie …

Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Sienkiew…

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnie…

Wkrótce szkolenie z zakresu ratownictwa …

Nie masz planów na popołudnia? Sprawdź r…

W piątek w Jeżowie będą świętować Dzień …

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Zgłoszenia…

[AUDIO] Filip Bajon, reżyser "Balu …

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Groźny wypadek w Dmosinie. Dwa rozbite a…

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na…

[WIDEO, DRASTYCZNE ZDJĘCIA] Makabryczne …

[WIDEO] Startuje kolejna edycja Budżetu …