Zginęły dwie osoby, trzydzieści trzy zostały ranne. Policjanci podsumowali sierpniowy długi weekend

Dodane przez EBR24.net

Ostatni dzień tego długiego, sierpniowego weekendu okazał się na terenie województwa łódzkiego najbezpieczniejszym. W dniu powrotów, 18 sierpnia, nie doszło do żadnego wypadku a tym samym nikt nie został ranny i nikt nie zginął.


W długi sierpniowy weekend na drogach pojawiło się więcej podróżnych. Ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019" w tym roku trwały od 14 do 18 sierpnia. W czasie długiego weekendu na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach. Sezon urlopowy sprzyja zabawie i rozluźnieniu, jednak nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie", piratów drogowych, czy opiekunów lekceważących bezpieczeństwo najmłodszych.


W czasie pięciu dni działań, od 14 do 18 sierpnia, na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 22 wypadki, w których zginęły 2 osoby a 33 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 102 nietrzeźwych kierowców.


Najbezpieczniejszym dniem okazał się dzień powrotu z weekendu czyli niedziela. 18 sierpnia na terenie woj. łódzkiego nie doszło do żadnego wypadku.

Dwa najtragiczniejsze w skutkach miały miejsce 15 i 17 sierpnia 2019 roku. Pierwszy w powiecie sieradzkim, gdzie zginął 46-letni motocyklista oraz drugi w powiecie zgierskim na autostradzie A2, gdzie śmierć poniosła 28-letnia pasażerka toyoty (pojazd uderzył w bariery energochłonne).


Policjanci przypominają, że do najtragiczniejszych wypadków dochodzi podczas dobrej pogody na prostych odcinkach drogi. Taka aura wywołuje u kierujących mylne przeświadczenie, że mając dobrą nawierzchnię, widoczność i prosty odcinek drogi mogą bezkarnie zignorować przepisy ruchu drogowego. Niestety za taki błąd płacą czasem najwyższą cenę. Kierujący często przeceniają swoje umiejętności. Dobre warunki drogowe zachęcają do szybszej jazdy, a co za tym idzie do przekraczania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość to mniej czasu na reakcję, dłuższa droga hamowania a niejednokrotnie utrata panowania nad pojazdem. Jeśli do tego dojdą błędy przy wyprzedzaniu lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, wypadek jest niemal pewny.


W trakcie działań "Weekend Sierpień 2019" działali również policjanci z grupy SPEED. W dniach od 14 do 18 sierpnia na drogach województwa łódzkiego skontrolowali 265 pojazdów, w tym 7 motocyklistów. Ujawnili podczas służby 312 wykroczeń, w tym 39 przekroczenia prędkości o 50 km nad dozwoloną. Policjanci z grupy SPEED nałożyli na stwarzających zagrożenie kierujących 271 mandatów karnych, w tym 179 właśnie za przekroczenie prędkości. 32 kierujących pouczono. W 9 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. 40 osobom zatrzymano prawo jazdy, w 11 przypadkach trzeba było odebrać dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.


Polecamy:

http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/39179,SPEED-w-natarciu.html?search=17086664463

Przed nami powroty z wakacji. Ostatni niedziela pokazuje, że można dojechać do domu bezpiecznie. Apelujemy więc o rozwagę, zmniejszenie prędkości i właściwe planowanie podróży aby wyeliminować zbędny pośpiech i zmęczenie.


info. KPP Brzeziny/ zdj.ilustracyjne

Zobacz także

[WIDEO] Wystartowały Pociągi Zimowe z Ro…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Zderzenie dwóch samochodów w Kołacinie. …

Wypadek w Kołacinie. Jedna osoba w szpit…

W niedzielę Autorski Wieczór Poetycko - …

Uwaga kierowcy! Będą wyburzać wiadukty n…

Gmina Jeżów: Wieczorem kolejne przerwy w…

[WIDEO] Dofinansowanie na linię autobuso…

Dwie kobiety wyszły z Domu Pomocy Społec…

Wypadek w Jordanowie. Dwa rozbite samoch…

Groźny wypadek na autostradzie A2, dacho…

Uwaga mieszkańcy gminy Jeżów. Jutro może…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie Noworoczne R…

[ZDJĘCIA] W Dąbrowie odbył się Międzypow…

Spędź ferie na sportowo. Szkoła Podstawo…

[ZDJĘCIA] Posprzątaj po swoim psie. To n…

Komputer ma wolne! Spędź ferie zimowe z …