wersja testowa serwisu

Draby: 23-latek wpadł w ręce pajęczańskiej policji. Za "ciężką nogę" zapłaci solidny mandat!

KPP-Bechatow_radiowoz_policja_droga
fot. poglądowe/ Policja

Pajęczańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy oraz ukarali wysokim mandatem 23-letniego kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkości o ponad 57 km/h.

9 stycznia po wprowadzeniu nowego taryfikatora i wzroście kwot mandatów przekonał się 23-letni mieszkaniec powiatu Kłobuck. Policjanci z pajęczańskiej drogówki na drodze krajowej nr 42 w Drabach dokonali pomiaru prędkości kierującemu, który w obszarze zabudowanym jechał 107 km/h. 

- Mężczyźnie zatrzymano na trzy miesiące prawo jazdy, ukarano wysokim mandatem w wysokości 1 500 zł oraz do jego konta przypisano 10 punktów karnych, które zostaną skasowane po dwóch latach - Marcin Pawełoszek, oficer prasowy z KPP w Pajęcznie: Policja apeluje o przestrzeganie przepisów wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od 1 stycznia 2022 weszły w życie nowe przepisy, które wprowadziły wzrost wysokości grzywien i to w niektórych przypadkach bardzo drastycznie. 

Przypomnijmy, przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h to mandat w wysokości 800 zł, a im szybciej tym wysokość mandatu jest wyższa. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule >>> Policja już pracuje z nowym taryfikatorem! Przyglądamy się stawkom nowych mandatów