wersja testowa serwisu

Osiem godzin akcji gaśniczej i kilkanaście zastępów strażaków walczyło z pożarem domu w gminie Lutomiersk

8 godzin akcji gaśniczej i kilkanaście zastępów strażaków walczyło z pożarem domu w gminie Lutomiersk
OSP Lutomiersk

Blisko 8 godzin trwała akcja gaśnicza budynku mieszkalno - gospodarczego w miejscowości Babice w gminie Lutomiersk. Do ogromnego pożaru około godziny 16.00 skierowano zespoły z pięciu jednostek.  

Jak relacjonują druhowie z OSP Lutomiersk w miejscowości Babice według zgłoszenia, które wpłynęło do jednostki z pod dachu budynku mieszkalnego miał się wydobywać dym. 

- Już w trakcie dojazdu stało się jasne, że sytuacja jest poważna. Gęsty dym był widoczny z odległości kilku kilometrów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się budynek mieszkalno - gospodarczy. Ogniem objęte było poddasze i konstrukcja dachu na całej powierzchni budynku oraz składowana w części gospodarczej słoma. W chwili wybuchu pożaru mieszkańców budynku nie było w domu - piszą w mediach społecznościowych druhowie OSP Lutomiersk.

Jak dodają, w pierwszej fazie akcji, na pożar zostały podane cztery prądy wody, w tym jeden z wnętrza budynku. Roty działające bezpośrednio przy i w budynku pracowały w aparatach powietrznych. Na miejsce zaczęły sukcesywnie docierać kolejne siły i środki. Od drugiej strony budynku została rozstawiona drabina mechaniczna, dzięki której można było rozpocząć rozbiórkę spalonego dachu. Jednocześnie zaczęło się również oddymianie pomieszczeń.

- Ogień został opanowany i mogliśmy przystąpić do żmudnego dogaszania. Niestety ze względu na uszkodzenia powstałe na skutek pożaru, budynek nie nadaje się do zamieszkania. W trakcie akcji źle poczuła się właścicielka budynku, w związku z czym na miejsce został zadysponowany zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nie wymagała hospitalizacji. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa pań mieszkających w pobliżu, które przygotowały dla strażaków ciepłą herbatę. Bardzo dziękujemy! - relacjonują strażacy z OSP Lutomiersk.

Strażacy z OSP Lutomiersk zakończyły swoje działania kilka minut po godzinie 20.00, natomiast ostatnie zastępy, które brały udział w akcji gaśniczej wróciły do swoich baz przed godziną 22.00.

Oprócz lutomierskich druhów na miejscu pracowali także strażacy z OSP Kazimierz, Konstantynów Łódzki, Bechcice, a także z PSP Pabianice.

Jak dodają druhowie z Lutomierska, wtorkowa akcji była pierwszą, w której zadysponowano ich najnowszy samochód. Jego powitanie w jednostce relacjonowaliśmy w tym artykule >>> Lutomiersk: Huczne powitanie nowego wozu dla OSP! Ten sprzęt robi wrażenie!

Wklej tutaj kod osadzenia...