wersja testowa serwisu

Autostrada A2: Jutro utrudnienia w punkcie poboru opłat w Strykowie

jam-1776490_1280

Jutro (tj. 18 listopada) wystąpią utrudnienia w ruchu na PPO w Strykowie. Ma to związek z przygotowaniami do pełnego uruchomienia systemu opłat e-TOLL na autostradzie A2 na odcinku Konin - Stryków, co nastąpi w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Konieczna będzie naprawa dwóch zewnętrznych pasów ruchu zarówno w kierunku Warszawy, jak i Poznania.

- Około godziny 8.00 zamknięty zostanie skrajny prawy pas w kierunku stolicy, przeznaczony dla pojazdów wnoszących opłatę wyłącznie w systemie e-TOLL. W tym czasie będzie ją można wnosić na pasie sąsiednim (drugim od prawej). Po zakończeniu prac, polegających na wymianie górnej warstwy nawierzchni (tzw. warstwy ścieralnej), na skrajnym prawym pasie, prace przeniosą się na pas drugi od prawej, a ruch ponownie będzie się odbywał prawym pasem zewnętrznym - informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. - Taki sam zakres prac przewidziany jest do zrealizowania na jezdni prowadzącej w kierunku Poznania ale tym przypadku prace zaczną się o godzinę później, czyli około 9.00.

Przewiduje się, że utrudnienia na PPO Stryków w tym dniu będą trwały około 10-12 godzin.

- W tym samym czasie planujemy także wykonać prace związane z usuwaniem istniejącego oznakowania poziomego kolidującego z nową organizacją ruchu, jaka będzie obowiązywała od dnia 1 grudnia 2021roku, czyli po zmianie systemu poboru opłat na autostradzie A2 - dodaje Maciej Zalewski. - Prace związane z usuwaniem i wykonywaniem oznakowania poziomego mogą trwać nawet przez 4-5 dni.