wersja testowa serwisu

Boks, czyli sport dla prawdziwych mężczyzn

Boks, czyli sport dla prawdziwych mężczyzn

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć wszystkie najważniejsze informację odnośnie najbliższych wydarzeń sportowych. https://bonusowykod.com/pzbuk/ to nie tylko piłka nożna, ale także wiele dyscyplin uprawiających przez najlepszych zawodników na świecie.

Zawsze się powtarza, że boks nie jest dla wszystkich. I pewnie jest to prawda, bo czy ktoś dobrowolnie zgodzi, aby druga osoba okładała go ciosami? Raczej nie, ale jest to oczywiście zły osąd, ponieważ boks to wiele wyrzeczeń, morderczych treningów oraz poukładania sobie wiele rzeczy w głowie. Tak, ponieważ spokój i opanowanie oraz skupienie się na każdym ruchu podczas walki jest bardzo istotne. W Polsce nie możemy narzekać na złych zawodników. Jednak są takie osobistości, które zna każdy i słysząc słowo boks, przychodzi do głowy tylko jedno nazwisko. Andrzej Gołota to legenda tego sportu i bezapelacyjnie ikona. Oczywiście nie można zapominać o takich zawodnikachjak Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek czy Krzysztof Włodarczyk, jednak warto skupić się na sportowcu, który odbywał walki z tymi najlepszymi na świecie.

Urodzony w 1968 roku pięściarz zaczynał karierę trenując w Legii Warszawa. Cztery razy wygrywał Mistrzostwa Polski, ale startował na imprezach międzynarodowej. Do największego sukcesu może zaliczyć brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Jako amator marzył o karierze zawodowej, która była w zasięgu ręki. Cztery lata po olimpiadzie Gołota stoczył swoją pierwszą walkę jako zawodowiec. Pierwsze starcie, które odbiła się szerokim echem to mecz z Riddickiem Bowem. Niestety Gołota został zdyskwalifikowany za ciosy poniżej pasa. Szkoda, ponieważ sam przebieg walki można było określić jako równy lub z przewagą dla Andrzeja. Nie obyło się bez starć poza ringiem. Rewanż w Atlantic City to powtórka nieczystych ciosów Polaka, ale również powtórka dobrej postawy obu sportowców. Kolejna potyczka to nie lada wyzwanie, ponieważ walka o pas mistrza świata WBC z Lennoxem Lewisem. To nie trwało długo. Już w pierwszej rundzie Brytyjczyk powalił na deski naszego rodaka. Sześć kolejnych walk udało się wygrać, a jedną z najważniejszych z Timem Witherspoonem. We Wrocławiu w Hali Ludowej odbyło się pierwsze spotkanie w zawodowej karierze Gołoty w Polsce, dlatego tak bardzo istotne. W 2000 roku odbyła się walka, na którą czekała cała Polska. Mike Tyson, uznawany przez wielu za najlepszego pięściarza w historii stanął w ringu z Andrzejem w Detroit. Walka nie trwała jednak długo, bo już w pierwsze rundzie Polak był liczony, a po kolejnej rundzie zszedł do szatni. Okazało się później, że Tyson miał we krwi niedozwolone środki, ale mimo to Gołota zrezygnował z boksu na kolejne trzy lata. Kolejne walki wygrywał przez techniczne nokauty, ale rywale nie byli już z najwyższej półki, chociaż zdobyte tytułu Mistrza Ameryki Łacińskiej WBA oraz Północnej IBF mogą cieszyć.

Andrzej dostawał jeszcze wiele propozycji walk i to nie tylko tych związanych z boksem, ale większość odrzucał. Po drodze miał trochę procesów sądowych, poprzez powiązania oraz kolegowanie się ze słynnym „Pershingiem" z mafii pruszkowskiej, jednak wszystkie zarzuty ostatecznie umorzono. Na co dzień mieszka w Chicago ze swoją żoną Mariolą. Mają córkę Aleksandrę oraz syna Andrzeja. Bogata kariera z kilkoma skandalami, ale jednak nie można odmówić Gołocie charyzmy i dążenia do celu.