Brzezińscy policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym internecie

267-178920
fot. KPP w Brzezinach

Brzezińscy policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej. Stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i zjawisku cyberprzemocy.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii brzezińskiej komendy policji odwiedzili uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej. Podczas spotkania przedstawione zostały zagrożenia płynące z nieprawidłowego korzystania z sieci internetowej, a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy. Mundurowi wyjaśniali, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. 

- Młodzi ludzie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną dla nich prezentację multimedialną przedstawiającą kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie zadawali pytania z nią związane. Brzezińscy policjanci kontynuują w ten sposób całą serię tegorocznych spotkań poświęconych kwestiom bezpiecznego korzystania z internetu i związanym z tym zjawiskiem tzw. hejtu w sieci - mówi starszy aspirant Mariusz Chmiel. - Troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – to jeden z priorytetów ich działania. Policjanci liczą na to, że rady, których udzielili młodym ludziom sprawią, że korzystanie przez nich z sieci będzie bezpieczne i przyjemne. Spotkanie w tak licznym gronie było również bardzo dobrą okazją do przekazania uczniom informacji o tym jak różnorodna i ciekawa jest służba w policji. Co w przyszłości może przekonać niektórych do założenia niebieskiego munduru.