Brzezińscy policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych

kpp-ask

Poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości to jedno z głównych zadań brzezińskiej policji. Zatrzymywaniem osób poszukiwanych oraz ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości w brzezińskiej komendzie, zajmują się nie tylko policjanci Wydziału Kryminalnego, ale także funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, Referatu Ruchu Drogowego czy dzielnicowi. W ostatni weekend przekonało się o tym dwóch mężczyzn.

25 listopada 2023 roku podczas rutynowej kontroli w ręce funkcjonariuszy Referatu Ruchu Drogowego brzezińskiej komendy policji „wpadł" 35-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, za którym nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego wydał Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto w Poznaniu.

26 listopada 2023 roku funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas interwencji ujawnili 47-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego, którego do czynności poszukiwała Prokuratura Rejonowa w Szczytnie.

- Skuteczne i wnikliwe działania zarówno nieumundurowanych funkcjonariuszy operacyjnych niewidocznych na ulicach, jak i tych mundurowych sprawiają, że ze społeczności lokalnej eliminowani są przestępcy, co z pewnością znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu brzezińskiego - mówi starszy aspirant Mariusz Chmiel.