Brzezińska Liga Piłki Niżnej: Wysokie wyniki pierwszych meczów finałowych

IMG_9733
Zawodnicy Grubych Wiórów, którzy odnieśli rekordowe zwycięstwo na tym etapie (fot. Roksana Rybak)

Brzezińska Liga Piłki Nożnej wkroczyła właśnie w decydującą fazę. Najlepsze osiem zespołów minionej rundy ligowej przystąpiło do rundy finałowej czyli tzw. play-offów.

W środę, 26 sierpnia przed południem wylosowane zostały finałowe pary. W ceremonii udział wzięli: Burmistrz Miasta Brzeziny Ilona Skipor, Wiceburmistrz Miasta Brzeziny Jakub Piątkowski oraz dyrektor Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach Daniel Nawrocki. Wylosowano następujące pary (cyfry w nawiasach oznaczają miejsce, które drużyna zajęła w rundzie ligowej):
Red Devils (1) - OKS (8)
Grube Wióry (3) - FC Jarrones (6)
WKS (4) - Turbo Team (7)
JRK Meble (2) - Misie (5)

Runda finałowa rozpoczęła się od meczu Red Devils z OKS, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał w sobotę, 29 sierpnia punktualnie o 17:00. Po wyrównanym meczu, z niewielkiego zwycięstwa cieszyli się Red Devils, którzy wygrali 6:4. Dużo bardziej jednostronny okazał się pojedynek Grubych Wiórów z debiutantami z Łodzi - FC Jarrones. Wióry ustanowiły ligowy rekord - wygrywając aż 23:1. Dotychczas nie zdarzyło się jeszcze, aby w play-offach padł tak wysoki wynik.

Niedziela rozpoczęła się od pojedynku WKS z koluszkowskim zespołem Turbo Team. Oba zespoły są bardzo młode - średnia wieku to ok. 18-20 lat. To spotkanie również było dość wyrównane, jednak zwycięsko wyszli z niego zawodnicy WKS, wygrywając 11:7. Ostatni ćwierćfinał został przerwany w 33. minucie przy stanie 7:2 dla JRK Meble z powodu ulewnego deszczu. Najprawdopodobniej pozostałe 27 minut zostanie dograne w osobnym terminie, przed meczem rewanżowym.

Spotkania rewanżowe odbędą się już w najbliższy weekend, 5-6 września. Mecze, które teraz odbywały się w sobotę, zostaną rozegrane w niedzielę i odwrotnie. Wszystkie spotkania z finałem włącznie będą rozgrywane na orliku przy SP2 w Brzezinach. Zwycięzcy dwumeczów awansują do półfinałów, a przegranym zostaną mecze pocieszenia o 5. miejsce. Finał zaplanowano na 26 września.

Autor: Mateusz Cieślak