wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej będzie transmitowana na żywo z... drona!

dron
fot. Witold "Skambir" Pietrzyk

Jeden z meczów 12. kolejki Brzezińskiej Ligi będzie transmitowany na żywo z drona. Taką informacją na swoim oficjalnym kanale na Facebooku podzielili się organizatorzy rozgrywek tuż przed południem, 26 maja.

O tym, który mecz będzie tego dnia transmitowany zdecyduje publiczność w głosowaniu, które odbywa się pod jednym z postów na Facebooku (https://www.facebook.com/LigaBrzeziny/photos/a.459496570805819/3975214829233958/). Wpis z głosowaniem został opublikowany w poniedziałek 31 maja o 20:00. Zainteresowanie ludzi szybko przebiło oczekiwania organizatorów - po nieco ponad 12 godzinach od rozpoczęcia swoje głosy oddało ponad 250 osób… z całej Polski.

Głosowanie trwa do 14 czerwca do 20:00. Mecz, który w tym momencie będzie posiadał największą ilość facebookowych reakcji (widocznych na grafice) będzie transmitowany 19 lub 20 czerwca na stronie Ligi na Facebooku (www.facebook.com/LigaBrzeziny).

Widzowie do wyboru mają 6 meczów, na które głosują pod postem widocznym na powyższym zdjęciu za pomocą następujących reakcji:
👍 (kciuk w górę) - Zielona Strona Mocy v Misie
❤️ (serca) - Prostrovia v Red Devils
😆 (haha) - Happy Meal v FC Jarrones
😮 (wow) - Grube Wióry v Turbo Team
😥 (płacz) - RTS Czerwonka v Lumumby Łódź
😠 (wrrr) - OKS v JRK Meble

To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowane w ramach współpracy Brzezińskiej Ligi z licencjonowanym operatorem drona, brzezinianinem Witoldem "Skambirem" Pietrzykiem. Pierwsza tego typu transmisja odbyła się 12 maja 2019 r. i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności - w sumie w trakcie oraz zaraz po transmisji mecz Misie - Ciamciaramciam obejrzało kilka tysięcy osób (!). Dzięki temu, że dron wznosi się na odpowiednią wysokość i jest zdalnie sterowany przez operatora, widzowie mogą oglądać mecz z dokładnie takiej perspektywy, z jakiej oglądamy mecze w telewizji.

Co ciekawe, to właśnie w Brzezinach odbyła się pierwsza tego typu transmisja… w całej Polsce! "Jest to ewenement i rewolucja nie tylko w skali naszego miasta, powiatu, czy województwa, ale nawet w skali całego kraju. Do tej pory nikt w Polsce nie zajął się relacjami live z amatorskich rozgrywek orlikowych z wykorzystaniem tak specjalistycznego sprzętu." - czytaliśmy na łamach tygodnika BIS z 16.05.2019 r.