wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: El Clasico dla OKS, lider przegrał po raz pierwszy

IMG_9709
fot. Roksana Rybak

Nie mogli narzekać na nudę sympatycy Brzezińskiej Ligi podczas ostatniej, 10. kolejki. Choć dwa mecze zostały oddane walkowerami, to w pozostałych sześciu działo się naprawdę wiele.

W środę od gry odpoczęli piłkarze WKS, którym walkowera oddały Lewary. W dolnej części stawki w pojedynku Arki Brzeziny z Zieloną Stroną Mocy górą byli ci pierwsi, zwyciężając 8:5. Również tego samego dnia JRK Meble po bardzo ciekawym meczu, będącym jednocześnie spotkaniem dwóch finalistów z ubiegłego roku, wygrali z Grabarzami 9:4. Na koniec, Red Devils nie bez kłopotów uporali się z Polskim Sao Paulo 9:6.

Czwartek również rozpoczął się od walkowera - oddali go Zieloni Bimbrownicy przed pojedynkiem z Turbo Team. Wysokim zwycięstwem zakończył się pojedynek Grubych Wiórów z Wikingami (16:5). Najciekawsze mecze odbyły się jednak na koniec. W Brzezińskim El Clasico, bo tak od lat nazywane są derbowe mecze pomiędzy OKS a Misiami, ci pierwsi pewnie wygrali 10:5, choć patrząc na dotychczasową tabelę, faworytami zdawali się być Misie. W ostatnim meczu 10. kolejki po raz pierwszy z boiska pokonani zeszli FC Jarrones. Ich znakomitą passę przerwali Ciamciaramciam, wygrywając aż 15:5.

Po 10. kolejkach na szczycie tabeli znajduje się WKS z 24 punktami po 10 meczach. Tyle samo punktów, ale z 9 rozegranymi meczami mają FC Jarrones. Jeżeli po ostatniej kolejce rundy ligowej dwie drużyny będą miały tyle samo punktów, to zgodnie z przepisami wyżej będzie ta, która wygrała mecz bezpośredni. W tym wypadku na wyższym miejscu znaleźliby się FC Jarrones, którzy pokonali WKS 5:4. Podium w tym momencie zamykają aktualni mistrzowie JRK Meble z 22 punktami. Do finałowej ósemki w tym momencie weszliby także Grube Wióry (22 punkty), Red Devils (22 punkty), Ciamciaramciam, Misie oraz Turbo Team (wszystkie 3 drużyny po 18 punktów).

Do końca rundy ligowej pozostało pięć kolejek. Najbliższa, jedenasta seria zmagań już w najbliższy weekend 18-19 lipca. Poniżej terminarz na tę kolejkę:

SOBOTA (18 lipca)
17:30 SP1 Turbo Team - Lewary
17:30 SP2 Misie - Zielona Strona Mocy
19:00 SP1 WKS - Red Devils
19:00 SP2 Wikingowie - JRK Meble

NIEDZIELA (19 lipca)
17:30 SP1 Ciamciaramciam - Zieloni Bimbrownicy
17:30 SP2 FC Jarrones - Grube Wióry
19:00 SP1 Polskie Sao Paulo - Arka Brzeziny
19:00 SP2 Grabarze - OKS

Autor: Mateusz Cieślak