Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Grube Wióry zwycięzcami Pucharu Brzezin

W minioną sobotę tj. 31 października 2020 r. odbył się finał Pucharu Brzezin. Zacięty mecz, w którym zmierzyły się Grube Wióry i Red Devils, zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 6:2 (1:1).

Już przed meczem było wiadomo, że czeka nas zacięte widowisko na najwyższym poziomie. Po pierwsze, obie ekipy należą do ścisłej czołówki Brzezińskiej Ligi i co roku przymierzane są do walki o najwyższe cele. Po drugie, jedni i drudzy stawili się w swoich optymalnych składach.

Pierwsza połowa nie była obfita w bramki. Spotkanie lepiej zaczęło się dla Czerwonych Diabłów, którzy wyszli na prowadzenie już w pierwszych minutach meczu. Grube Wióry zdołały jeszcze przed przerwą odpowiedzieć trafieniem, a pierwsza połowa, mimo wielu szans z obu stron, zakończyła się skromnym wynikiem 1:1. Duża w tym zasługa obu bramkarzy: między słupkami bramki Red Devils znakomicie spisywał się Jakub Miszkiewicz, a równie dobrymi interwencjami w bramce Wiórów popisywał się Adam Niewiadomski. Warto dodać, że dwójka sędziów prowadzących to spotkanie (Grzegorz Chudzyński i Janusz Witkowski) musiała bardzo często zatrzymywać grę i temperować zapędy zawodników, którzy grali w tym meczu bardzo ambitnie i ostro.

W przerwie głowy piłkarzy ostygły, a to z kolei przełożyło się na lepsze akcje, które wreszcie zakończyły się golami. Za sprawą wykorzystanego rzutu karnego, kilka minut po wznowieniu gry, na prowadzenie wyszły Grube Wióry. Ich radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, gdyż zaraz potem Devils zdobyli wyrównującą bramkę na 2:2. Po tym trafieniu otworzył się worek z bramkami, ale do końca spotkania strzelała już tylko jedna drużyna. Grube Wióry raz za razem skutecznie atakowali bramkę rywali i zdobyli kolejne 4 gole. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 (1:1). Bramki dla Grubych Wiórów zdobywali: Wojciech Koperniak x2, Marcin Prus x2, Przemysław Dworakowski, Mateusz Machała. Dla Red Devils: Kamil Karpiński, Krzysztof Hajduk.

Dla Grubych Wiórów to pierwsze trofeum zdobyte w historii występów w Brzezińskiej Lidze. W przeszłości udawało im np. dotrzeć do finału Ligi w swoim debiutanckim sezonie (2018), ale wtedy przegrali z… Red Devils i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. W kolejnych dwóch sezonach Wióry kończyły sezon z brązowymi medalami i co ciekawe, w obu meczach o 3. miejsce wygrywali z Wybrzeżem Klatki Schodowej.

Przypomnijmy, że Puchar Brzezin to dodatkowe, równoległe do rozgrywek ligowych rozgrywki. Udział biorą w nich te same zespoły, które walczą w Brzezińskiej Lidze. Zwykle Puchar Brzezin grany jest równolegle z ligą, a jego formuła opiera się na typowo pucharowych zasadach: drużyny losowane są w pary, zwycięzcy awansują dalej, a przegrani odpadają, aż do wyłonienia finalistów.

W tym roku, ze względu na opóźnienia wywołane przez pandemię koronawirusa, Puchar rozgrywany był na innych zasadach. Do gry przystąpiło 9 zespołów, które zostały rozlosowane w 3 grupach po 3 zespoły. Grupę A wygrały Grube Wióry, a oprócz nich znalazły się tam także Misie i OKS. Najlepsi w grupie B okazali się Red Devils, a oprócz nich zagrali w niej WKS i Zielona Strona Mocy. Triumfatorem grupy C były JRK Meble, na drugim miejscu skończyli FC Jarrones, a na trzecim Polskie Sao Paulo. Zwycięzcy grup oraz najlepszy w klasyfikacji wszystkich drugich miejsc (FC Jarrones) awansowali dalej do półfinałów. W ½ finału Grube Wióry pokonały JRK Meble 9:7, a Red Devils wysoko rozbili FC Jarrones 12:3.

Finał Pucharu Brzezin był także ostatnim meczem rozgrywanym w ramach Brzezińskiej Ligi w 2020 r. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku liczą na równie wielkie emocje i zapraszają do gry wszystkich chętnych miłośników futbolu. Tradycyjnie, zgłoszenia ruszą najprawdopodobniej wraz z Nowym Rokiem i potrwają do połowy lutego. Jeśli sytuacja na to pozwoli, rozgrywki ruszą w połowie marca.

Autor: Mateusz Cieślak