wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy komplet półfinalistów. Mistrzowie odpadli z rozgrywek

Zrzut-ekranu-2021-08-31-o-08.22.55
fot. Maciej Wodzyński

Brzezińska Liga wkracza w decydującą fazę i nie przestaje przy tym zaskakiwać. W ćwierćfinale z rozgrywkami pożegnali się m.in. aktualni obrońcy tytułu, Red Devils.

To pewne - aktualni mistrzowie nie dołożą do kolekcji kolejnego tytułu mistrzowskiego. Red Devils w ćwierćfinale trafili na Wybrzeże Klatki Schodowej. Pojedynki między tymi dwoma drużynami od zawsze były bardzo zacięte – o wyniku często rozstrzygała różnica jednego lub dwóch goli. Podobnie było i tym razem. W pierwszym meczu lepsi okazali się Red Devils, wygrywając 7:6. W rewanżu WKS wygrał 5:3, co w sumie dało awans – wynik dwumeczu to 11:10 dla WKS.

Inne ćwierćfinałowe mecze nie były aż tak zacięte. Po bolesnej porażce 3:12 w pierwszym meczu, Prostrovia oddała Grubym Wiórom walkower w meczu rewanżowym. Jeszcze gorzej pod względem sportowym wypadli Misie, którzy w dwumeczu z JRK Meble… oddali dwa walkowery. To pierwszy taki przypadek w historii Brzezińskiej Ligi. Dla odmiany, o honorowej postawie (i minimalnym progresie) może mówić OKS. Po bolesnej porażce 2:15 z Lumumby Łódź w pierwszym meczu, piłkarze najstarszej drużyny Brzezińskiej Ligi podjęli rękawicę po raz drugi i przegrali minimalnie mniej – 3:15. Trzeba jednak przyznać, że każda porażka na boisku jest lepsza niż oddanie walkowera.

Spotkania półfinałowe ruszą już w najbliższy weekend. Lumumby Łódź spotkają się z Grubymi Wiórami, a o drugą przepustkę do finału JRK Meble powalczą z Wybrzeżem Klatki Schodowej. Dokładne terminy tych dwóch spotkań zostaną podane lada dzień na oficjalnej stronie Ligi na Facebooku – www.facebook.com/LigaBrzeziny.