wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Znamy półfinalistów

IMG_9709
fot. Roksana Rybak

Ósmy sezon Brzezińskiej Ligi wielkimi krokami zmierza ku końcowi. W sobotę i niedzielę 4 i 5 września odbyły się rewanżowe mecze ćwierćfinałowe, które pozwoliły wyłonić czwórkę półfinalistów. 

W gronie szczęśliwców znaleźli się: Red Devils, JRK Meble, Grube Wióry oraz WKS. Warto odnotować, że po raz pierwszy wszystkie ćwierćfinały wygrały drużyny z pierwszej czwórki, a jednocześnie wszystkie zespoły z miejsc 5-8 odpadły z rozgrywek*.

Niektóre mecze ćwierćfinałowe były jednostronne, a inne bardzo wyrównane. Najmniejszych wątpliwości nie było w starciu Grubych Wiórów z Jarrones. Ci pierwsi ustanowili przy tym rekord Brzezińskiej Ligi - wygrali oba starcia 23:1 i 28:7 (!), co oznacza, że w dwumeczu wygrali aż 51:8 (!!!). 

Sześcioma bramkami rozstrzygnięto dwumecz między JRK Meble a Misiami, na korzyść tych pierwszych. W pierwszym meczu JRK Meble zwyciężyli 15:2, a w rewanżu lepsze były Misie, zwyciężając 8:1. Łączny wynik tego pojedynku to 16:10 dla aktualnych mistrzów.

Bardzo ciekawym dwumeczem okazał się pojedynek WKS z Turbo Team. Były to jednocześnie dwie najmłodsze drużyny w stawce, a także pojedynek derbowy - Brzeziny były reprezentowane przez WKS, a Koluszki przez Turbo Team. W pierwszym meczu WKS wygrał 11:7, a w rewanżu Turbo wygrało 5:4. Takie rozstrzygnięcia dały awans WKS - łączny wynik to 15:12.

Najbardziej wyrównany okazał się pojedynek Red Devils z OKS, od którego zresztą zaczęły i na którym zakończyły się ćwierćfinałowe mecze. W pierwszym meczu zwycięzcy rundy ligowej, Red Devils, wygrali 6:4. W rewanżu OKS wygrał 5:4 - zabrakło zatem zaledwie jednego gola do remisu i rzutów karnych.

Mecze półfinałowe zaplanowano na dwie kolejne niedziele tj. 13 oraz 20 września (rewanże). Już teraz wiadomo, że Red Devils zmierzą się z Wybrzeżem Klatki Schodowej, a Grube Wióry podejmą JRK Meble. Pojedynek "Wiórów" z "Meblami" to jednocześnie powtórka zeszłorocznych półfinałów, w których zwycięzcę wyłoniono dopiero w serii rzutów karnych - wtedy to JRK Meble w swoim debiutanckim sezonie awansowały do finału, który następnie wygrały. Spotkanie Red Devils z WKS to z kolei powtórka finału z 2017 r., rozstrzygniętego wtedy na korzyść Red Devils.

Zapowiadają się bardzo ciekawe mecze, na które organizatorzy BLPN zapraszają już teraz. Więcej aktualności oraz zdjęć na www.facebook.com/LigaBrzeziny

* dokładniej mówiąc, przegrani nie odpadli, lecz zagrają mecze o 5. miejsce (po raz pierwszy w historii play-offów)

autor: Mateusz Cieślak