Brzeziny: Dzielnicowi kontrolowali punkty sprzedaży fajerwerków

267-161540
fot. KPP w Brzezinach

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem, brzezińscy dzielnicowi dokonali kontroli miejsc, gdzie sprzedawane są fajerwerki. Sprawdzenia dotyczyły głównie legalności posiadania, spełnienia określonych warunków i przestrzegania obowiązujących przepisów.

Grudzień jest miesiącem, kiedy na półkach sklepowych oraz straganach sprzedawane są różnego rodzaju środki pirotechniczne. Podczas dokonywania zakupów pamiętajmy, że na każdym opakowaniu powinna znajdować się etykieta w języku polskim, data ważności, opis produktu oraz zalecenia producenta z instrukcją obsługi. 

- Ponownie przypominamy o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas używania różnego rodzaju fajerwerków. Pamiętać należy, że nieumiejętne posługiwanie się fajerwerkami stanowi zagrożenie nie tylko dla tych osób, które ich używają, ale także dla osób postronnych - mówi asp. Mariusz Chmiel.

Brzezińscy dzielnicowi dokonali kontroli punktów sprzedaży wyrobów pirotechnicznych, które znajdowały się na terenie miasta Brzeziny.

- Kontrole tych miejsc miały na celu stwierdzenie, czy osoby zajmujące się handlem środkami pirotechnicznymi posiadają wymagane zezwolenia, czy na środkach pirotechnicznych znajdują się informacje w języku polskim dotyczące instrukcji stosowania tych wyrobów, a także czy miejsca sprzedaży wyposażone są w podręczny sprzęt gaśniczy - dodaje asp. M. Chmiel. - Przypominamy, że sprzedaż osobom do lat 18 materiałów pirotechnicznych, grozi nawet karą do dwóch lat pozbawienia wolności.