wersja testowa serwisu

Ciągle są ogromne problemy z prądem! W Łódzkiem bez energii jest 12 tysięcy odbiorców!

Ciągle są ogromne problemy z prądem! W Łódzkiem bez energii jest 12 tysięcy odbiorców!
Pixabay

Mieszkańcy łódzkiego cały czas borykają się z brakiem prądu. Jak informuje PGE Dystrybucja w kilku lokalizacjach ciągle mogą występować nieplanowane przerwy w dostawie energii. Dziś (29 listopada) rano w województwie łódzkim po niedzielnych opadach mokrego śniegu, bez prądu pozostawało 12 tysięcy odbiorców. Gdzie sytuacja jest najtrudniejsza?

Pogoda cały czas nie sprzyja energetykom, po piątkowych i sobotnich, ogromnych awariach również niedziela nie należała do spokojnych. Późnym południem i wieczorem ponownie zaczęło sypać i na efekty kolejnej "dostawy" mokrego i ciężkiego śniegu nie trzeba było długo czekać. 

- Na terenie działania PGE Dystrybucja Oddział Łódź występują nieplanowane przerwy w dostawach energii elektrycznej do Odbiorców. O godz. 8.30 bez dostaw energii w województwie łódzkim pozostaje ok. 12 tys. Odbiorców , głównie w powiecie łaskim, zduńskowolskim oraz gminie Lutomiersk – ok. 6,7 tys. W powiecie zgierskim, 4 tys. Odbiorców i bełchatowskim ok. 300 Odbiorców - informuje PGE Dystrybucja.

Przyczyną przerw w dostawie energii są obfite opady mokrego śniegu, który obciąża gałęzie i drzewa, a te upadają się na linie energetyczne, zrywając przewody i niszcząc inne elementy sieci.

Od rana pracują wszystkie ekipy techniczne, dążąc do jak najszybszego przywrócenia dostaw energii do mieszkańców.