wersja testowa serwisu

Druhowie ze Śleszyna chcą upamiętnić zmarłych kolegów. "Jesteśmy im to winni"

11040168_337772453100186_2987499528719742895_o
fot. OSP Śleszyn

W strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Śleszynie ma powstać tablica pamięci. Mają na niej zostać umieszczone zdjęcia druhów, którzy służyli jednostce, ale już odeszli z tego świata.

- Jesteśmy im to winni, by pamięć po nich nigdy nie zaginęła. A każda z tych osób w mniejszym, lub większym stopniu przyczyniła się do rozwoju tej jednostki - mówią aktualni druhowie OSP Śleszyn. - Problem jest taki, że kronika strażacka nie była aktualizowana na bieżąco, więc ciężko jest dotrzeć do wszystkich nazwisk.

W związku z tym przedstawiciele jednostki ze Śleszyna zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o sprawdzenie swoich domowych archiwów, w których być może znajdują się fotografie osób w mundurach OSP Śleszyn.

- Jeśli pamiętacie Waszego tatę, dziadka, pradziadka, brata, wujka itp, jak służył w naszej jednostce, to dajcie nam znać. Byli byśmy wdzięczni, jakbyście mieli jakieś zdjęcie, oczywiście najlepiej, jakby się zachowało jakieś w mundurze, ale może być i zwykłe. My to zdjęcie zeskanujemy i obrobimy tak, by mogło zawisnąć na tablicy pamięci. Wszystkie zdjęcia oddamy. Jeżeli macie też inne zdjęcia związane z naszą jednostką, to też byli byśmy bardzo wdzięczni, gdyż chcemy jak najlepiej udokumentować historię OSP Śleszyn - dodają strażacy.

Szczegółowe informacje na temat tego przedsięwzięcia można uzyskać na profilu OSP Śleszyn w TYM MIEJSCU lub pod numerem telefonu 503 627 505 (Zbigniew Twarowski).