Duże wydarzenie w Brzezinach. Przy Muzeum Regionalnym odbył się Piknik Mundurowy

Bez-nazwy

Na terenie Muzeum Regionalnego w Brzezinach odbył się Piknik Mundurowy, któremu towarzyszyło hasło "Bezpieczny powrót do szkoły".

Na uczestników czekały stoiska służb mundurowych, na których prezentowane były pojazdy i wyposażenie. Nie zabrakło warsztatów strzeleckich, pokazów pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik interwencyjnych i samoobrony. Organizatorzy, którymi byli Burmistrz Brzezin i Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Łodzi przygotowali również atrakcje dla najmłodszych i poczęstunku.

- Chcemy przybliżyć dzisiaj ludziom specyfikę działania i pracy poszczególnych instytucji i służb w Polsce. Myślę, że każdy mógł znaleźć dzisiaj tutaj coś dla siebie. Są atrakcje zarówno dla najmłodszych. jak i dla dorosłych - powiedział Wiceminister Sprawiedliwości Piotr Cieplucha, który był obecny podczas sobotniego wydarzenia.

- Myślę, że Brzeziny to jest atrakcyjne miejsce do organizowania takich pikników, zwłaszcza ten teren, na którym się znajdujemy - dodała Burmistrz Brzezin Ilona Skipor.

Wkrótce materiał filmowy z wydarzenia. Zachęcamy do śledzenia EBR24!

Zobacz zdjęcia: