Duży pożar w Bonarowie: To było podpalenie! Policja zatrzymała sprawcę, mężczyzna został tymczasowo aresztowany

249-153120_mo2
fot. KMP w Skierniewicach

42-letni mężczyzna z powiatu grodziskiego, zatrzymany przez skierniewicką policję, usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące podpalenia oraz uszkodzenia pojazdu. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

W poniedziałek, 1 sierpnia około godziny 14:00 do skierniewickiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące podpalenia budynku gospodarczego i mieszkalnego w Bonarowie w gminie Słupia (więcej o zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ). Osoba zgłaszająca widziała mężczyznę, który oddalał się samochodem z miejsca zdarzenia. Świadek zdarzenia widział również, jak mężczyzna uderzał młotkiem w zaparkowany na posesji samochód osobowy. 

Policjanci ustalili tożsamość podejrzewanego, który został zatrzymany już 1,5 godziny po zgłoszeniu. 42-latek z okolic Grodziska Mazowieckiego kilka dni przed zdarzeniem groził swojej żonie pozbawieniem życia a teściowi podpaleniem jego mienia. 

- Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące, kierowania gróźb karalnych, podpalenia budynku gospodarczego i mieszkalnego oraz uszkodzenia samochodu osobowego. Łącznie spowodował straty o wartości około 130 tysięcy. Ponadto jak się okazało 42-latek kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Mężczyzna był już wcześniej notowany za konflikty z prawem. 4 sierpnia 2022 roku Sąd Rejonowy w Brzezinach aresztował sprawcę na 3 miesiące - mówi kom. Magdalena Studniarek.