wersja testowa serwisu

Dwa pożary w gminie Brzeziny, paliło się w hali produkcyjnej i w kurniku

pozar-ogien-duzy
fot. ilustracyjne

Do dwóch dużych pożarów doszło dzisiaj (29 grudnia) na terenie gminy Brzeziny. Łącznie do działań gaśniczych zadysponowano blisko 30 zastępów strażaków.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Grzmiąca. Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach wpłynęło kilka minut po godzinie 4:00 i dotyczyło pożaru w hali produkcyjnej w stolarni.

Początkowo na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków, jednak przez silne zadymienie w hali produkcyjnej zadecydowano o zadysponowaniu jeszcze dwóch zastępów. Okazało się, że ogniem objęta była okleina meblowa na palecie. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a pożar został ugaszony w zarodku. Straty wyceniono na ok. 5 000 złotych.

O wiele poważniejsza sytuacja ma miejsce w miejscowości Bogdanka, gdzie do akcji gaśniczej zadysponowano 21 zastępów straży pożarnej powiatów: brzezińskiego i łódzkiego wschodniego. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło ok. 4:40. Ogień pojawił się w budynku kurnika o wymiarach 100 m x 20 m.

Jak poinformował nas dyspozytor stanowiska kierowania KP PSP w Brzezinach, po dojeździe ratowników na miejsce okazało się, że pali się konstrukcja dachu na budynku murowanym kurnika. Sytuacja pożarowa została już opanowana, cały czas trwa dogaszanie. Akcja może potrwać jeszcze kilka godzin.

Na szczęście w środku nie znajdowały się żadne zwierzęta. Budynek był dopiero przygotowywany na ich przyjęcie. Całkowitemu spaleniu uległa konstrukcja dachu i wnętrze. W tym przypadku także nie było osób poszkodowanych.

Ustalanie przyczyn obu pożarów jest w toku.

Pożar w Bogdance: