Efektowna akcja policji w regionie. Grupa włamywaczy zatrzymana i aresztowana

249-16283_20230127-145901_1
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci wraz z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej, w nocy z 24 na 25 stycznia 2023 roku, zatrzymali trzyosobową grupę włamywaczy. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

W nocy, 23 stycznia 2023 roku doszło do kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych na terenie osiedla Widok w Skierniewicach. Ze sklepu skradziono papierosy i pieniądze o łącznej wartości ponad 5000 złotych. Policjanci ze Skierniewic, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, podjęli wspólne działania w celu zatrzymania sprawców. 

W nocy z 24 na 25 stycznia 2023 roku funkcjonariusze obserwowali pojazd, którym poruszali się wytypowani sprawcy. Trzech mężczyzn samochodem udało się na teren powiatu brzezińskiego, a dalej powiatu łódzkiego wschodniego. Tam zostali zatrzymani bezpośrednio po dokonaniu włamania na stację paliw w miejscowości Kołacin. Włamywacze dokonali kradzieży oraz spowodowali uszkodzenia, które pokrzywdzony oszacował na 20 tysięcy złotych. 

- W pojeździe sprawcy mieli artykuły spożywcze skradzione ze stacji. Mieli także przedmioty takie jak kominiarki, rękawiczki i śrubokręty. Kryminalni zatrzymali mieszkańców Łodzi w wieku 39, 48 i 51 lat. Następnego dnia sprawcy usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. 51-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania marihuany, która została znaleziona podczas przeszukania w jego mieszkaniu. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - mówi nadkom. Magdalena Studniarek. - 27 stycznia 2023 roku sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i jak ustalono grupa włamywaczy działała na terenie kilku województw.

Zobacz zdjęcia: