Gmina Koluszki: Podczas prac porządkowych ujawniono pocisk artyleryjski

253-152719
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości na terenie gminy Koluszki, gdzie znajdował się niewybuch. Jak ustalili mundurowi był to niebezpieczny pocisk artyleryjski. Policjanci przez kilka godzin zabezpieczali teren znaleziska aż do momentu przekazania go saperom.

26 lipca 2022 roku około północy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji znajduje się przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol oraz grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego. 

Przeszkoleni w tym zakresie mundurowi określili, iż jest to pocisk artyleryjski. Jak się okazało właściciel posesji rozpoczął prace porządkowe na terenie posesji i rozgarniając ziemię by wyrównać teren posesji wyczuł pod szpadlem metalowy przedmiot. 

Do czasu przyjazdu saperów policjanci zabezpieczali przez kilka godzin miejsce znaleziska i wykonywali niezbędne czynności. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów.

źródło: KPP Łódź Wschód