wersja testowa serwisu

Informacje o pracy szpitala w Brzezinach w obecnej sytuacji

sars_cov_2_6
fot. Starostwo Powiatowe w Brzezinach

Poradnia POZ Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach mieszcząca się przy ulicy Bohaterów Warszawy 2 przyjmuje pacjentów tak jak do tej pory czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00. Pacjent każdorazowo kontaktuje się z rejestracją poradni pod numerem (46) 874 31 51 celem umówienia wizyty. Lekarz decyduje o tym czy wizyta odbędzie się w ramach teleporady, czy bezpośrednio w gabinecie lekarskim. W związku z ograniczeniem ilości osób w budynku na tą chwilę w poradni może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 pacjentów. Dlatego też prosimy o punktualne stawianie się na wyznaczony termin wizyty oraz przychodzenie bez osób towarzyszących.

Specjalnie dla wszystkich pacjentów w budynku naszego POZ-tu został uruchomiony dodatkowy punktu pobierania wymazów. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 13:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 8:00 - 10:00. Wejście do punktu wymazowego znajduje się w szczycie budynku od strony ulicy Sienkiewicza. Z punktu mogą skorzystać pacjenci posiadający skierowanie na wymaz wystawione przez lekarza rodzinnego, Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną (SANEPID) lub Ministerstwo Zdrowia. Każdy pacjent zgłaszający się do punktu wymazowego musi mieć zasłonięty nos i usta oraz posiadać dowód osobisty. Testy wykonywane są bezpłatnie na podstawie skierowania.

Poradnia Specjalistyczna Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach mieszcząca się przy ulicy Wojska Polskiego 9 pracuje bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00. Pacjenci przyjmowani są po 3 osoby do danego lekarza. Pacjentów prosimy o przychodzenie punktualnie na wyznaczone godziny wizyty bez osób towarzyszących. Aby wyznaczyć termin wizyty prosimy o kontakt z rejestracją poradni pod numerem (46) 847 23 09.

Zarówno w poradni POZ jak i poradni Specjalistycznej każdy pacjent zobowiązany jest do zasłaniania nosa i ust, a przed wejściem do budynku mierzona jest temperatura ciała termometrem bezstykowym. Każdy pacjent musi również wypełnić krótką ankietę COVID.

Szpital pracuje bez zmian. W dalszym ciągu utrzymany jest zakaz odwiedzin. Każdy pacjent, który ma wyznaczony termin zabiegu operacyjnego musi posiadać wynik negatywy wynik testu wymazowego PCR w kierunku zakażenia COVID-19. Takie testy wykonywane są bezpłatnie w naszym szpitalu na podstawie skierowania ze szpitala. Testy wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 11:00 w punkcie pobrań mieszczący się w wejściu B od strony ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 6.

Zastrzegamy, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ministerstwa Zdrowia dostępnej pod adresem https://www.gov.pl/web/zdrowie oraz stronę internetową szpitala www.szpital-brzeziny.pl.

źródło: Starostwo Powiatowe w Brzezinach