Jeżów w przyszłości oczami dzieci. "Za marzenia się nie płaci"

_20230523-134031_1

Galeria Jeżowska, zoo, kino, muzeum, tramwaj czy szpital - między innymi tak - oczami dzieci ze Szkoły Podstawowej - ma w przyszłości wyglądać Jeżów. W budynku Urzędu Miejskiego można oglądać wystawę prac z pomysłami najmłodszych.

Wiele ciekawych prac powstało w ramach konkursu plastycznego „Jeżów dziś - Jeżów jutro" organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie. Teraz z pomysłami najmłodszych mogą zapoznać się także wszyscy mieszkańcy, którzy przychodzą do Urzędu Miejskiego. Przy wejściu do budynku została bowiem zorganizowana wystawa zwycięskich prac. 

- Konkurs był przeprowadzony w różnych grupach wiekowych. Wystawa prac, które zostały przygotowany w jego ramach będzie prezentowana do wakacji, aby nasi mieszkańcy również widzieli, jak dzieci chciałyby, aby nasze miasto rozwijało się - mówi Mariusz Guzicki, Burmistrz Jeżowa.

Petenci Urzędu Miejskiego w Jeżowie kierują dużo pochwał pod adresem autorów prac. 

- Pomysły są bardzo dobre. Po to jest się młodym, żeby patrzeć wysoko. Wiadomo, że później życie to weryfikuje, ale dzieci, autorzy tych prac, są jeszcze w takim wieku, że w przyszłości będą mogły realizować te swoje projekty - powiedziała Beata Kulesza, mieszkanka Przyłęku Dużego. - Może nie będzie to metro, ale na przykład tramwaj. Mamy wąskotorówkę, to może będzie i tramwaj. 

- Wystawa jest bardzo fajna. Pomysły są bardzo ciekawe, ale czy uda się coś z nich zrealizować to w tej chwili ciężko powiedzieć. Najbardziej podoba mi się pomysł Galerii Jeżowskiej, bo w okolicy nie mamy takiego miejsca. Wszystko jest daleko, w Łodzi czy w Rawie Mazowieckiej - dodał z kolei Andrzej Kuczkowski, mieszkaniec Jankowic. - Widziałem także pomysł zbudowania Zoo, ale jest to już dużo większa inwestycja. Ale zawsze warto pomarzyć, za marzenia się nie płaci.

Zobacz zdjęcia: