wersja testowa serwisu

Kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym w powiecie brzezińskim. Starosta apeluje do mieszkańców

6787

W poniedziałek, 16 marca odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Brzezinach w celu przeanalizowania stopnia zagrożenia oraz przygotowania naszego powiatu do zapobiegania rozpowszechnianiu się wirusa SARS-CoV-2. 

Podczas spotkania omówiono sytuację pod względem wykonywania zarządzeń rządowych i Wojewody Łódzkiego.

- Na terenie Powiatu Brzezińskiego te zarządzenia są wykonywane na bieżąco, dotychczas nie stwierdzono przypadków niedostosowania się do tych nakazów. Osoby starsze, bezdomne i osoby, które nie mają możliwości zaopatrzyć się w jedzenie czy leki powinny kontaktować się telefonicznie z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej - informuje Renata Kobiera, Starosta Brzeziński.

Na dzień 17 marca, godzinę 8.00, na terenie Powiatu Brzezińskiego nie wystąpił żaden przypadek zarażenia koronawirusem. W kwarantannie na terenie naszego powiatu przebywa 25 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych zostało 36 osób. Na godzinę 8.00 nie mieliśmy informacji o łamaniu zasad kwarantanny. 

- Apeluję do mieszkańców Powiatu Brzezińskiego o zachowanie wszelkiej ostrożności. Zostańcie Państwo w miarę możliwości w domu. Nie spotykajcie się w większych skupiskach. Dbajmy o siebie nawzajem a w szczególności otoczmy opieką osoby starsze - dodaje Renata Kobiera.