wersja testowa serwisu

Kradł przewody telekomunikacyjne, "miał wykrywacz metali, noktowizor i auto z wyciągarką". Grozi mu 5 lat więzienia

249-141528
fot. KMP w Skierniewicach

Funkcjonariusze KMP w Skierniewicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże przewodów telekomunikacyjnych znajdujących się przy szlakach kolejowych. Usłyszał zarzuty a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W sobotę, 8 stycznia w godzinach nocnych policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego, który ukradł ponad 20 metrów przewodów linii telekomunikacyjnej. Straty oszacowano na około 1700 złotych.

- Sprawca był przygotowany do procederu. Nie był to jego pierwszy raz. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, 32-latek jeszcze dwa razy w 2021 roku w taki sam sposób ukradł kable telekomunikacyjne o łącznej wartości ponad 15 tysięcy złotych - mówi kom. Magdalena Studniarek. - Funkcjonariusze nadal analizują wszystkie zgłoszenia, ponieważ tego typu zdarzeń było więcej. Podejrzany posługiwał się m.in. wykrywaczem metali, noktowizorem czy samochodem z wyciągarką, aby kraść przewody znajdujące się w ziemi i nie dać się złapać.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei po ujawnieniu kolejnej kradzieży, namierzyli złodzieja przy drodze na terenie gminy Maków. Ujęli go i oddali w ręce policjantów. Podejrzany usłyszał 3 zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna nie był wcześniej notowany.