Najważniejsze wideo w ebr24

Lato w województwie łódzkim rozpoczęte

A7301820
fot. Piotr Wajman

Słońce, wiatr, woda, do tego mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych, regaty, turniej siatkówki plażowej i spora dawka muzyki. W sobotę w porcie jachtowym Jeziorsko rozpoczęliśmy lato w województwie łódzkim.

- Są takie miejsca, które w sposób naturalny kojarzą nam się z latem - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Właśnie to miejsce – Jeziorsko – doskonale spełnia te warunki, bo lato to woda, wiatr, przestrzeń, rekreacja. Te wszystkie elementy tutaj mamy, stąd nasz wybór, by właśnie w Ostrowie Warckim rozpocząć kolejny sezon wakacyjny.

Tradycji stało się zadość, lato wystartowało na wodzie. Przed południem rozpoczęło się Grand Prix Żeglarsko-Motorowodne o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Na szerokie wody Zalewu wypłynęło 16 załóg.

Chwilę później rozpoczął się Piknik Województwa Łódzkiego i Piknik Sportowy. Dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach, dla najmłodszych było mnóstwo zabaw i konkursów. Dorośli mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat Funduszy Europejskich, nie zabrakło także stoisk promocyjnych instytucji współpracujących z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, a także służb mundurowych.

Goście pikniku mogli skosztować swojskiego jadła od Kół Gospodyń Wiejskich. Kolejny rok z rzędu na rozpoczęciu lata w Ostrowie gościliśmy gospodynie z polsko-ukraińskiego KGW z miejscowości Byszewy w gminie Nowosolna.

Tradycyjnie na małej scenie marszałek województwa nagradzał zwycięzców rozgrywek sportowych.

W Turniej Siatkówki Plażowej najlepsi okazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi.

W Sportowym Turnieju Drużynowym wygrał Szadek Forever.

Jeśli zaś chodzi o regaty, to poznaliśmy zwycięzców w kilku kategoriach. Wśród najmłodszych żeglarzy najlepsza była Hania Sokal. Regaty dla dorosłych w kat T1 wygrała drużyna Piksy. W kat. T2 wygrali My Way. Wśród katamaranów bezkonkurencyjni byli żeglarze jachtu A (oznakowanie V1), a wśród samorządowców, czyli w kategorii omega wygrała drużyna gminy Warta.

Nagrody i puchary wręczali marszałek i radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska.

Po południu gości wydarzenia porwało disco. Na naszej scenie grali i śpiewali m.in. LILI, Iness, Stefano Terrazzino, Danzel, BOYS i Power Play.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: