wersja testowa serwisu

Lekarz Oddziału Dziecięcego skierniewickiego szpitala z koronawirusem

Lekarz Oddziału Dziecięcego skierniewickiego szpitala z koronawirusem

Lekarz Oddziału Dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach ma koronawirusa. Władze placówki podjęły decyzję o częściowym zaprzestaniu działalności leczniczej na oddziale.

- Częściowe zaprzestanie działalności leczniczej spowodowane zostało siłą wyższą, związaną z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Konkretne okoliczności, które spowodowały podjęcie decyzji o konieczności wstrzymania nowych przyjęć przedstawiają się następująco: U pracownika Oddziału Dziecięcego (lekarza) potwierdzono dodatni wynik testu na obecność SARS-CoV-2 - informuje Dariusz Diks, Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach.

Dariusz Diks w komunikacie zadeklarował, że w najbliższym czasie personel Oddziału, który miał styczność z zakażonym pracownikiem, jak również wszyscy pacjenci, którzy się z nim zetknęli, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa.

- Po wykluczeniu zakażenia Oddział zostanie natychmiast uruchomiony w pełnym zakresie. Do tego czasu na Oddziale obowiązywać będzie szczególny reżim sanitarny i izolacja od pozostałych Oddziałów, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia pacjentom, którzy nadal pozostają pod opieką Oddziału, odpowiedniej do ich stanu zdrowia opieki medycznej - dodaje Dariusz Diks.