Łódź: 25–latek z zarzutami pozbawienia wolności i kierowania gróźb. Posiadał też znaczne ilości narkotyków

policja---kajdanki

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie sąd aresztował 25–latka, który usłyszał zarzuty związane z pozbawieniem wolności i kierowaniem gróźb wobec 19–letniego mieszkańca Gdańska, w celu zmuszenia go do zaniechania powiadamiania organów ścigania o działalności przestępczej. Ponadto, mężczyźnie zarzucono posiadanie środków odurzających w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.

Zarzuty w tej sprawie to efekt działań podjętych przez prokuraturę oraz funkcjonariuszy KWP i IV KP KMP w Łodzi.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 10 lutego 2024 roku 19–letni mieszkaniec Gdańska został przewieziony do Łodzi przez trzech mężczyzn, gdzie w jednym z mieszkań miał uczestniczyć w przestępczym procederze, o którym udzielenie informacji na obecnym etapie postępowania, nie jest możliwe - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - W dniu 11 lutego 2024 roku, jeden ze sprawców uderzył go otwartą dłonią w twarz, a następnie zagroził mu, że go zabije. Następnie, pokrzywdzony został zamknięty w mieszkaniu.

Śledczy dodają, że na podstawie zapisu z monitoringów ustalono tożsamość sprawców zdarzenia. Jednym z nich okazał się być 25–latek. Całokształt ustaleń doprowadził do jego zatrzymania. 

- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gdzie przetrzymywano 19-latka policjanci zabezpieczyli środki odurzające w znacznej ilości, w tym 146 gramów marihuany, 43 gramy mefedronu, 18 gramów haszyszu oraz 8604 gramów żelków zawierających THC - dodaje Prokuratura. 

Podczas przesłuchania 25-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie, sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.