wersja testowa serwisu

Łódzkie: Tysiące strażaków w hołdzie druhom z OSP Czernikowo! W żałobie zawyły syreny i rozbłysły światła jednostek

Łódzkie: Tysiące strażaków w hołdzie druhom z OSP Czernikowo! W żałobie zawyły syreny i rozbłysły światła jednostek
OSP Grocholice, Lututów, PSP Skierniwice, KMP Toruń

Wstrząśnięci tragedią do jakiej doszło dziś wczesnym rankiem w Czernikowe, strażacy w całym kraju oddali hołd druhom, którzy jadąc do pożaru ponieśli najwyższą cenę - oddali swoje życie. W wypadku w powiecie toruńskim zginęła młoda, 29-letnia strażaczka - Ewelina Marchlewska i jej kolega z jednostki OSP Czernikowo, 62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski, długoletni strażak-ochotnik, który siedział za kierownicą strażackiego MAN-a.

Tą tragedią wstrząśnięci są strażacy w całym kraju. Około godz. 4:40 dyżurny toruńskiej komendy policji otrzymał informację o zderzeniu do jakiego doszło na drodze krajowej nr 10 w Czernikowie. Pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernikowa, który jechał do pożaru sadzy w kominie, niestety nie dojechał na akcję... doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki MAN. Na miejscu zginął 62 -letni kierowca OSP Czernikowo oraz jego 29 -letnia koleżanka. Troje pozostałych strażaków trafiło do szpitali w Toruniu i Lipnie. 

Od rana do jednostki OSP Czernikowo płyną kondolencje i słowa wsparcia, także od najwyższych władz państwowych i strażackich. 

- Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów – napisano na profilu Państwowej Straży Pożarnej.

Z kolei na profilu Związku OSP RP napisano

- Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak składa Wyrazy głębokiego współczucia dla całej braci strażackiej, a w szczególności Rodzin i Bliskich Zmarłych Druhów.

W tak dramatycznych chwilach, strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej na znak jedności nie tylko zmienili swoje profile w mediach społecznościowych i strony internetowe na czarno - białe barwy, ale także uczcili poległych włączając syreny alarmowe i sygnały świetlno-dźwiękowe.

Dzisiaj, 2 grudnia, o godzinie 18.00  w wielu polskich miastach, miasteczkach i wsiach zrobiło się wyjątkowo głośno. W akcję włączyły się dziesiątki jednostek w Łódzkiego, trudno znaleźć powiat naszego regionu, w którym druhowie w ogromnej zadumie i smutku oddali hołd poległym strażakom z Czernikowa.

Wklej tutaj kod osadzenia...
Wklej tutaj kod osadzenia...
Wklej tutaj kod osadzenia...
Wklej tutaj kod osadzenia...
Wklej tutaj kod osadzenia...
Wklej tutaj kod osadzenia...