wersja testowa serwisu

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków przejechał przez nasz region

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków przejechał przez nasz region

Przez powiat zgierski przejechał 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Zmagania zawodników rozpoczęły się w Koluszkach, a zakończyły w Sieradzu.

Ponad 140 zawodników z kilkunastu krajów do pokonania miało 191,6 km. Kolarze zmagania rozpoczęli w Koluszkach, a następnie przejechali m.in. przez Brzeziny, Dmosin, Głowno, Piątek, Górę Św. Małgorzaty, Leśmierz, Wartkowice, Uniejów i Wartę, aby dotrzeć do mety zlokalizowanej w Sieradzu.

- Ah, co to był za etap! Po burzliwym poranku mało kto spodziewał się takich upałów. Ponad 10 minutowa ucieczka sugerowała rozstrzygnięcie wygranej pomiędzy dwoma kolarzami, ale peleton stawił czoła przewadze i zdołał ich dogonić. Trzeci etap to prawie 200km trasy, na której wiele się działo. Pod koniec peleton mocno się porwał, by ostatecznie wjechać na linię mety w kilku grupach - opisują organizatorzy.

Całe podium zajęli Holendrzy. Wygrał Casper Van Uden (Team DSM), który wyprzedził kolejno Coena Vermeltfoorta oraz Bicka Brabandera (obaj VolkerWessels Cyclingteam). Najlepszy z Polaków - Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) był czwarty.W klasyfikacji generalnej także na czele Holendrzy. Prowadzi Van Uden, drugi jest Brabander, a trzeci Vermeltfoort. Czwartą lokatę zajmuje Alan Banaszek.

Poniżej prezentujemy filmy z trasy trzeciego etapu oraz zdjęcia z Głowna i Leśmierza:

Zobacz materiał filmowy z trzeciego etapu przygotowany przez organizatorów: 
Zobacz film z przejazdu przez Leśmierz: 
Zobacz film ze startu etapu w Koluszkach: 
Zobacz zdjęcia z Leśmierz i Głowna: