wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na autostradzie A1, na jezdnię wbiegł łoś

228300195_187171653448473_8782692933501227590_n
fot. ilustracyjne (policja)

Dziś rano dyżurny koluszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na autostradę A1 w kierunku Katowic wszedł łoś. Szybka reakcja policjantów oraz czujność kierujących uchroniła podróżujących przed tragicznym w skutkach zderzeniem ze zwierzęciem.

W piątek, 30 lipca w godzinach porannych policjanci z Koluszek otrzymali informację, że na autostradzie A1, na 335 kilometrze w kierunku Katowice znajduje się łoś, który chodzi po autostradzie, stwarzając zagrożenie dla podróżujących. Mundurowi natychmiast pojechali na wyznaczony odcinek drogi, aby zapobiec ewentualnej tragedii. Na miejscu wspólnie z pracownikami służby drogowej przegnali zwierzę z autostrady udrażniając ruch. Dzięki zdecydowanemu działaniu służb udało się zapobiec tragedii.

Policjanci apelują!

Każdy kierujący powinien być przygotowany na zmianę sytuacji na drodze. Zawsze może dojść do awarii poprzedzającego pojazdu lub wtargnięcia zwierzęcia na jezdnię. Dlatego należy przestrzegać ograniczeń prędkości i zachować koncentrację. Pamiętajmy, że łosie potrafią przeskoczyć nawet wysokie ogrodzenie. Z uwagi na fizyczną budowę tego zwierzęcia, zderzenie z łosiem zazwyczaj kończy się tragicznie dla podróżujących samochodem osobowym.

źródło: KPP Łódź Wschód